Evlenememek!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krebs
    krebs's avatar
    Erkek

Arkadaşlar s.a 2 yıllık düzenli bi ilişkim var öğretmenim evlenme teklifi ettim geçen yıl kız arkadaşım kabul etti.sonra iş ailelerintanıştırmaya geldi gittm ana babamı yanıma alıp sonra kızın babası içime sinmiyor dedi ve kaldı mevzu öyle.ben doğuluyum ama kürt değilim kürt arkadaşlar yanlış anlamasın sonsuz saygım var.kız da tokatlı.annesi naya saygılı kızın düşüncesine ama baba uzatma derdinde bensiz yapın biri versin kızı ben gelmen düğünede gelmem vs. Şeyler söyledi kızada annesinede.kaçır hocam bas nikahı gibi söylemleri duymaktan sıkıldım ki her kız gibi kız arkdaşımda böyle bir şeyi istemiyor.babasının takıldığı nokta tam nedir anlamadım tokatlı olmamam mı,tipimi ya da ailemi beğenmemiş olmasımı ya da düşündüğü farklı biri anlamadım.annesi üstüne gittiğinde(kız doğuda sözlelşmeli çalışıyor 4 yılı var daha tayin istemeye) gelince burda evlenir nolcak hesabında. Ne kadar gider bu durum bilmiyorum ama napacağımı şaşırdım.

krebs tarafından 28/Ağu/18 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

krebs
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Bana kalırsa senin fazla yapabilecegin birşey yok. Zaten mudahale edersen namlu sana doner. Topu kıza atacaksin. Bak ben seni seviyorum senin için herşeyi yaparım ama bu isler aile ile olan isler. Babanı razı etmen lazım yoksa evlenemeyiz razı et diye kıza baskı kur.

Kız ne yapar ne eder razı eder bir şekilde. Bu işlerde kızlar hep anneleri araya sokar, sen pimi çek bombayı oraya birak, kız bir şekilde o olayı cozer hiç merak etme

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krebs
    krebs's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Bana kalırsa senin fazla yapabilecegin birşey yok. Zaten mudahale edersen namlu sana doner. Topu kıza atacaksin. Bak ben seni seviyorum senin için herşeyi yaparım ama bu isler aile ile olan isler. Babanı razı etmen lazım yoksa evlenemeyiz razı et diye kıza baskı kur.

Kız ne yapar ne eder razı eder bir şekilde. Bu işlerde kızlar hep anneleri araya sokar, sen pimi çek bombayı oraya birak, kız bir şekilde o olayı cozer hiç merak etme

Hocam kızın annesi 2 3 defa konuştu sonrasında küstü konuşturmadı kadını bikaç gün.kızın babayla öyle arkdaş gibi bi diyaloğu yok nadir konuşurlar gelenekçi bi adam.sözünün dinlenilmesibi istiyor muallakta kaldım öyle 

krebs
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

Valla hocam senin istediğin sorunsuz olarak tek çözüm yolu kızın babası ile konuşup son nokta da bir güzel ağlaması egerki biraz vicdanlı bir adam sa kırmaz en kotu tamam veririm ne halin varsa gör der. 

Eğer ki bu şekil de de olmaz sa zor gibi. Allah kolaylık versin ne deyim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

"Biri versin kizi" ... para ustu mu veriyor amk tiksiniyorum soyle insanlardan 

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Benzer bir durum başıma gelmişti kız babası kızı bana vermemek için evde kavgalar çıkartmış alkole başlamış, eve sarhoş gelip ortalığı dağıtmış, kızın ailesi dağılma aşamasına falan gelmişti. Baktık böyle olmayacak karşılıklı vaz geçtik bu ilişkiden. En çok koyan da kavga dövüşten değil de baba inadından bitirmek oldu.

Çözüm önerim yok ancak umarım siz bari çözersiniz de sonu bizimki gibi olmaz.

Mustafa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Konusabiliyorsan babasiyla birebir konusmayi dene. Ama babasi kavga, hirgür yolunda ise konusma isinden de vazgec. Sakin sakin konusarak ama. Inatlasarak, zittina hareketler yapmadan.

Kacir vs demiyorum ama tüm yollari denemen gerek. Is babasinda bitiyor ki babasiyla her daim her sekilde oturup konusarak ikna etme yoluna git derim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Kiz seviyorsa her seyi goze alip gelir; belki yorulursunuz, bikkinlik gelir, caniniz sıkılır ama sonunda mutlu olursunuz; ayni yastiga bas koymus olursunuz.

Sen de uzatma hocam, konus kizla. Sen olmasi gerektigi gibi geleneklere uygun olarak aileleri tanistirmissin. Nikah icin tarih alin, eve de haber salsin ister isteyerek olur, istemezlerse de siz nikahinizi kiyar kendi yolunuzda devam edersiniz.

Aci verir ama olmuyorsa da ugrasma..

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 905 Toplam Mesaj: 8