Evrim :) :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Dine inanmayan bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş Evrim ne güzellikler yaratıyor! diye düşünüp mest oluyormuş. Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışında ayının daha hızlı olduğunu fark ediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki bir dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış, tam vurmaya hazırlanırken adam 

- 'Allahım! diye bağırmış. 

Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş, bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış. Çok derind en gelen ilahi bir ses adama; 

- 'Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?' demiş.

Adam utanç içinde: 

- 'Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık, ama hiç olmazsa ayıyı dindar yapabilir misin?' demiş. 

- 'Peki' diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş. 

Nehir tekrar akmaya başlamış her şey eski haline dönmüş. Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş ve konuşmaya başlamış; 

- 'Allahım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun bana verdiğin nimetlere..

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

iyiymiş :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

21. yüzyıl da, hem de tbt de, evrimle mi dalga geçiliyor burda :)) hemde absürt bi hikaye ile mi :)

Evrimi tesadüfle basitleştirmek cahillerin işidir ve ruh dediğimiz kıyas makinesi doğada herşey kadar çoktur.

Bize göre Mükemmel olan birşey zor zanaatle yapılmış gibi gelebilir, ama biz tembel ve bahaneler üreten canlılarız, Doğa ise tembel değildir.

Doğa da birşeyin mükemmel olması onun ne kadar uyumlu olması ile alakalı, meyvelerde aşılama yapanlar bilirler, napolyon kirazını tatsız tuzsuz bi kiraza aşılama yapmaya kalktığında birbirleri ile uyumlu oldukları için aşılama başarılı olur. Doğa birbiri ile uyumlu ve ahenkle dans ediyor, peki Sen kendinin öyle olduğunu düşünüyor musun?

ve Doğa yı belli bir Tanrı nın kesin olarak yarattığını inanmak asla mantıklı değil, öyle olması istenseydi bunu bize bildirirdi kesin ve net yapardı bunu, bir yanda başka bir din, diğer yanda başka bir din var. Ancak eğer Tanrı nın gönderdiği bi kitap varsa o da kesinlikle Doğa dır. Doğa dini olan her kitapla çelişir.

rahmandaburda tarafından 01/Tem/18 14:20 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

21. yüzyıl da, hem de tbt de, evrimle mi dalga geçiliyor burda :)) hemde absürt bi hikaye ile mi :)

Evrimi tesadüfle basitleştirmek cahillerin işidir ve ruh dediğimiz kıyas makinesi doğada herşey kadar çoktur.

Bize göre Mükemmel olan birşey zor zanaatle yapılmış gibi gelebilir, ama biz tembel ve bahaneler üreten canlılarız, Doğa ise tembel değildir.

Doğa da birşeyin mükemmel olması onun ne kadar uyumlu olması ile alakalı, meyvelerde aşılama yapanlar bilirler, napolyon kirazını tatsız tuzsuz bi kiraza aşılama yapmaya kalktığında birbirleri ile uyumlu oldukları için aşılama başarılı olur. Doğa birbiri ile uyumlu ve ahenkle dans ediyor, peki Sen kendinin öyle olduğunu düşünüyor musun?

ve Doğa yı belli bir Tanrı nın kesin olarak yarattığını inanmak asla mantıklı değil, öyle olması istenseydi bunu bize bildirirdi kesin ve net yapardı bunu, bir yanda başka bir din, diğer yanda başka bir din var. Ancak eğer Tanrı nın gönderdiği bi kitap varsa o da kesinlikle Doğa dır. Doğa dini olan her kitapla çelişir.

hocam alt tarafı fıkra gül geç

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Fıkra güzeldi. Ama bir fıkrayı anlayabilmek için de bir miktar zekâ gerekli. Sıradan insanların anlayabileceği bir fıkra da ben anlatayım. Temel çıkmış minareye ve demiş ki "Ha Kaz uçarda, Laz uçmazmi" ve atlamış aşağı.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
Toplam Hit: 1123 Toplam Mesaj: 5
komik