folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Excel Diğer Dosyalardan Veri Alma Hk. Soru

Excel Diğer Dosyalardan Veri Alma Hk. Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar çözmeye çalıştığım ve yardım istediğim konuyu önce araştırdım ama bi türlü google amcaya derdimi anlatamadım.

Sıkıntı şu : kapalı bir excel dosyasından veri çekme işlemini yapan ikinci bir excel dosyasını masaüstüne kopyaladığımda adresler de değişiyor , daha net bir şekilde açıklamak gerekirse veriyi çeken dosya, veriyi bulunduran dosyayı orjinal adresinde değil onun yerine kendisi hangi klasöre kopyalandıysa o klasörün içinde arıyor .

mesela  "20 no lu makina.xls" dosyasından veri çekiyorum. sonra bu adresi girmiş olduğum (veriyi çeken) dosyayı masaüstüne kopyaladığımda adresler şu şekilde kendiliğinden değişiyor masaüstünde o dosya olmadığı için de hata veriyor dolaysıyla : 

'... \planlama\üretim raporları\2015 yılı\dökümhane raporları\[20 no lu makina.xls]Kasım'!$AF:$AF

masaüstüne kopyalayıp açtığımda yukarıdaki formül şuna döüşmüş oluyor :

'C:\Users\Kullanıcı Adı\Desktop\[20 no lu makina.xls]Kasım'!$AF:$AF

Bu değişimi egelleyip adresleri sabit yapmak istiyorum . beceremedim ...   bilen varmıdır  ?

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

bi up yapim belki gündüz tayfasından bilen çıkar .

valar morghulis ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

emin değilim ama dolaylı komutunun içine kopyalayıp yazarsan çalışabilir

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
Toplam Hit: 836 Toplam Mesaj: 3
excel