folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Excel Formül Yardımı

Excel Formül Yardımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Merhaba Müridler,

Elimde çalışan arkadaşların çalışma saatleri ve tatilleri var. Yapmaya çalıştığım şey; eğer işçilerde sayı varsa "r" yazacak "p" varsa r yazmayacak. bu arada "p" tatil "r" reading. Bu işçilere her gün bir tane r vermek istiyorum. karışık tarafı p.tesi 4 kişi çalışıyorsa sadece bir tanesi r alsın ve diğerleri boş olsun. salı günü yine aynı çalışma saati olan işçilerden r almamış olanı r alsın istiyorum. son olarakta bir aya vurduğumuz zaman hepsinin eşit olarak r almış olmasını sağlamam gerekiyor.

tablo bu şekilde. buraya nasıl bir formül yazmalıyım ki herkes günde bir defa r alsın ve sonuçta r alanların sayısı diğerlerinden fazla olmasın. Buradaki olay herkese eşit olarak çalıştığı güne göre r vermek. 

üzerine çok düşündüm ama çok fazla eğer olduğu için işin içinden çıkamadım. 

not: sayılar text olarak yazılmış.

edit: 

http://dosya.co/9vimunynu3um/Workload.xlsx.html

buradan indirebilirsiniz.

Ekerci tarafından 29/May/17 15:32 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Paragöz excel forumlarına kız profili ile bir üyelik al. 15-20 dakikaya yazar verirler hocam. 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

hocam "p" nerede yazacak "r" nerede yazacak bunlari net bir şekilde belirtirsen illa uğraşan birisi çıkar ama önemli olan senin ne istediğini anlayabilmek. bunu hücrelerle anlatirsan daha net olur

In every job there is a no
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Bulaşıklı işmiş vba ile yazılır dediklerin

Toplam Hit: 1460 Toplam Mesaj: 4
excel eğer if