Excel Hesap İşi Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, aşağıdaki görselde de gösterdim. Bu görseldeki tablo gibi 30-40 tane falan olacak ve hangi tabloya hangi cins ürün geleceği sabit olarak belli değil. Atıyorum Mak 1 ve 4 e A cinsi bugun geldiyse yarın C de gelebilir D de A da gelebilir. O yüzden benim bir şartlı işleme ihtiyacım var sanırım. Şöyle ki:  A cinslererinin bilgilerini ayrı alıp işlem yapacağım B lerinkini ayrı C ler ayrı. Örnekdeki gibi 2 tane A cinsi var. A cinslerinin kilogramı X saati / toplam kilogramı yapmam gerekiyor. Herşey iyi güzel ama işi karıştıran kısım A lar sabit biryerde değil. Bazen B4 de olur bazen B12 de bazen C 28 de.. Oyuzden bir koşula bağlı yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım bilemedim. 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

a değeri ve işlem saati arasında bağlantı var mı? b4 a ise c6 her zaman giriş saati, c7 her zaman çıkış saati midir.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

a değeri ve işlem saati arasında bağlantı var mı? b4 a ise c6 her zaman giriş saati, c7 her zaman çıkış saati midir.

bir bağlantı yok hocam. İşlem saati = Çıkış saati-giriş saati şeklinde hesaplıyorum. Giriş de çıkış da işlem saati de sürekli değişen bir değer olacak işlem saati.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

öncelikle indis ve kaçıncı formülleriyle yapılır.

Daha tatlı bir çözüm için düşey tablo olsa topla.çarpım diyecektim. Yatay tabloda topla.çarpım nasıl olur bakacak vaktim yok şuanlık :(

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

öncelikle indis ve kaçıncı formülleriyle yapılır.

Daha tatlı bir çözüm için düşey tablo olsa topla.çarpım diyecektim. Yatay tabloda topla.çarpım nasıl olur bakacak vaktim yok şuanlık :(

dediğin formullere bakıyorum hocam. sağol

next next next install
Toplam Hit: 1228 Toplam Mesaj: 5
excel yardım hesaplama eğer kilogram koşul tür cins