Excel Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Merhabalar

excel de 19600 u sayı olarak yazdığım da bir sıkınıt yok ancak bunu para birimi TL yaptığım zaman 3 gündür 

19600.0.00 ₺

böyle aptal saptal birşey çıkıyor ne yaptıysam düzeltemedim. bunun normal e 19.600,50 TL olmasını istiyorum. googledan baktım ama doğru düzgün birşey yok sorun nerde çözemedim. 

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

her hangi bi   formül yazdıysan yuvarla fonksiyonu  kullanmış  olabilirmisin   

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ilgili hücreye sağ tıklanır ve hücre biçimlendir denilir. Hemen sayı tabında altta para birimi seçilir ve kendinize uygun olan seçilir. tamam dedikten sonra  uygulama yaptığımız hücrenin kulaüından tutulup aşağı sağa sola artık nereye doğru devam ediyorsa o yöne çekilir tüm hücreler düzelmiş olur.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

denetim masasında bölge ve dil seçeneklerinde binlik ve onluk ayıracı vs ayarı var, excel ordan bakıp kullanıyor. belki sorunun oradaki ayarlarla ilgili olabilir. 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SS_Thunder
    SS_Thunder's avatar
    Erkek

hücreyi sağ tıkla "hücreleri biçimlendir"e gir, üstteki menüde en solda "sayı" sekmesine gir, soldaki kategori menüsünde en altta "isteğe uyarlanmış"a gir,  sağda Tür yazan yerin altındaki kutucuğa

#.##0,00 ₺ ;-#.##0,00 ₺

yaz, tamam de çık bakalım olacakmı...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Verdiğiniz tüm yöntemler

nevorapat bunu yazdı

denetim masasında bölge ve dil seçeneklerinde binlik ve onluk ayıracı vs ayarı var, excel ordan bakıp kullanıyor. belki sorunun oradaki ayarlarla ilgili olabilir. 

bunun dışında uygulandı ama olmadı sonuç hala aynı. burda ayarların nasıl olması gerekiyor peki. herkese teşekkürler bu arada

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    leadertay bunu yazdı

Verdiğiniz tüm yöntemler

nevorapat bunu yazdı

bunun dışında uygulandı ama olmadı sonuç hala aynı. burda ayarların nasıl olması gerekiyor peki. herkese teşekkürler bu arada

Varsayılan diye bir buton var. Ona basıp varsayılan hale getir ;)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    leadertay bunu yazdı

Verdiğiniz tüm yöntemler

nevorapat bunu yazdı

Varsayılan diye bir buton var. Ona basıp varsayılan hale getir ;)

Sıfırladım TL nin gitmesinden korkuyordum gitmedi oldu da düzeldi yani. peki bu ayarlara kendi kendine ne oldu da böyle oldu ?

Toplam Hit: 1176 Toplam Mesaj: 8
excel sorun microsoft microsoft hücre biçimlendir