Excel Yardim (Acil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

merhaba

genel bir tablom var ben bunu SORUMLU sutununda yazan isimleri her biri farkli sayfada toplamak istiyorum.

gogil amcadan sabahtan beri ariyorum ama bir turlu beceremedim. mumkunse el atarmisiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1p5Yh5EC2X3eoIsGM8NsKgEG48Pt-4pGx/edit?usp=share_link&ouid=107594510033422127045&rtpof=true&sd=true

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Makro ile eger ilişikisi kurarak yapıalabilir, olmadı işe geçince yaparım

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

tam anlamadım ama şöyle. her bir sayfaya kişilerin ismini yaz daha sonra vlookup'la sayfadaki ismi referans alıp genelden çek. ha sana yanındakiler de lazımsa isimle numarayı birleştir, concat ile, daha sonra ona göre vlookup yap

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı

merhaba

genel bir tablom var ben bunu SORUMLU sutununda yazan isimleri her biri farkli sayfada toplamak istiyorum.

gogil amcadan sabahtan beri ariyorum ama bir turlu beceremedim. mumkunse el atarmisiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1p5Yh5EC2X3eoIsGM8NsKgEG48Pt-4pGx/edit?usp=share_link&ouid=107594510033422127045&rtpof=true&sd=true

ne yapmak istediğini daha açık anlatabilrsen yardımcı olmaya çalişirim hocam

yNsr tarafından 29/Kas/22 16:21 tarihinde düzenlenmiştir

In every job there is a no
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

doğru anladiysam
    kaya sayfasının A1 ine =EĞER(genel!B2="KAYA DOĞAN";"KAYA DOĞAN";"")

B1 ine  =EĞER(genel!B2="KAYA DOĞAN";genel!C2;"")

yaz

diğer isimleride buradakinden değiştirisin istediğin bu değilse daha detayli anlatirsan makro olarakta yazamaya çalişirim.

yNsr tarafından 29/Kas/22 16:31 tarihinde düzenlenmiştir

In every job there is a no
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

hocam biraz baktım da veritabaı gibi yapsaydın keşke alt alta filtreleme yöntemini de kullanırdın, pivot ta yapardın :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek

Sanırım böyle birşey istiyor. eklediğim sayfaları çoğaltıp sorumlu isim soyisim yaptığında otomatik o kişinin filtresi gelecek şekilde yaptım ama çalışması için office 365 gerekebilir.

https://we.tl/t-Vp35jBoIgx

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
Toplam Hit: 896 Toplam Mesaj: 7
excel