Excel Yardımınız Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

https://yadi.sk/i/iSMCKRBseX7U5

arkdaşlar merhaba excell'de bir tablom var , ilk sayfada yakıt tankları ve correction formüllerini yazdım fakat geliştirmek istiyoruz. sizden öğrenmek istediğim ise şudur;

ilk sayfada sounding yazan sütuna tank'da kaç cm yakıt olduğunu giriyoruz, 2.sayfaya her cm için kaç m3 yakıt olduğunu yazsam(örn, 300mm=5m3) 1.sayfadaki corr. volume kısmına nasıl çağırabilirim m3 olarak.    ben 1.sayfada tank'da bulunan yakıt cm'sini yazııcam hemen yanındaki coo.volume sütununa m3'ü çağıracak yani. anlatamadıysam kusura bakmayın yardımlarınızı bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim, formulü nasıl yapmam gerekiyor. yandex'den dosyayı ekledim

anil tarafından 07/Şub/15 14:41 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Hocam su an mobilim, onun icin dosyaya bakamiyorum. Ancak soyle olacak;

Ilk once deneme amacli ilk sayfa da bir hucreye yatayara yada duseyara formulunu yazacaksin. Burada da referans degerin iskandil yada ullage, sonuc ise karsiligi olacak.

Tam formulu bulunca da, bu formulu kopyalayip, cor.formula da ilgili yere yapistiracaksin. Duseyara ve dikeyara icin excel'in kendi helpi oldukca aciklamali ;)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Hocam su an mobilim, onun icin dosyaya bakamiyorum. Ancak soyle olacak;

Ilk once deneme amacli ilk sayfa da bir hucreye yatayara yada duseyara formulunu yazacaksin. Burada da referans degerin iskandil yada ullage, sonuc ise karsiligi olacak.

Tam formulu bulunca da, bu formulu kopyalayip, cor.formula da ilgili yere yapistiracaksin. Duseyara ve dikeyara icin excel'in kendi helpi oldukca aciklamali ;)

hocam sağolasın deniyorum, fakat karışık biraz, internetten örnek araştırıyorum bulursam daha kolay olacak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Tankın yarı çapı 50 Cm aldım =(50*50)*pi()*b10/100

Belki sonu 1000 de olabilir :)

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Hocam,

Sounding Bunker Survey sayfasında Sounding sütununa "cm" olarak değeri gireceksin.

Daha sonra Corr.Vol.m3 değeri yazan yere "=VLOOKUP(B10,'sounding table'!A2:B5,2)" yazıyorsun. O kadar.

Bu arada tüm TDT-3 personeline selamlar. Allah selamet versin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Hocam,

Sounding Bunker Survey sayfasında Sounding sütununa "cm" olarak değeri gireceksin.

Daha sonra Corr.Vol.m3 değeri yazan yere "=VLOOKUP(B10,'sounding table'!A2:B5,2)" yazıyorsun. O kadar.

Bu arada tüm TDT-3 personeline selamlar. Allah selamet versin.

teşekkürler formül için, tdt3 gemisinde değilim şuan, başka bir gemiye uyarlıycaz formu çok teşekkür ederim hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ben olayı götünden mi anlıyorum bilmiyorum da muhasebe hesapları yaparken bi sayfaya = yazıyorum sonra diğer sayfada istediğim veriye tıklayıp enter yapıyom oluyor. çağırmak istediğim hücrede formül varsa hatalı geliyor. istediğim hücerenin yanına hemen yandakinin sonucunu kopyalıyorum bu sefer şarrak diye alıyo.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Joe,

Sheet2'de A3 hücresine =A1+A2 diye bir formül yazdım. Sheet 1'de, =Sheet2!A3 yazdım. Sonuç aynen geldi. Anlattığın bu olaymıydı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

ben olayı götünden mi anlıyorum bilmiyorum da muhasebe hesapları yaparken bi sayfaya = yazıyorum sonra diğer sayfada istediğim veriye tıklayıp enter yapıyom oluyor. çağırmak istediğim hücrede formül varsa hatalı geliyor. istediğim hücerenin yanına hemen yandakinin sonucunu kopyalıyorum bu sefer şarrak diye alıyo.

hocam olay biraz farklı sanırım, zanda hoca sağolsun hallettik.

anil tarafından 07/Şub/15 22:55 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1037 Toplam Mesaj: 10