folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Excel'de Bu ID Renklendirmeleri Nasıl Yapabilirim ?_

Excel'de Bu ID Renklendirmeleri Nasıl Yapabilirim ?_

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

herkese merhabalar, günlük yaptığım işleri tuttuğum bir excel tablom var basit şekilde veri giriyorum ve yan tarafa günün tarihini ve yeni ID'sini atıyor.

Benim istediğim ise aynı tarihteki satırların ID'lerinin arka planını aynı renk yapmak.

Basit olarak aklıma ilk gelen bir fonksiyona o günün tarihi yollayıp geri dönen bir değeri renk katalogğun seçtirmek var.

Bu arada bir yada birden defa aynı renk gelebilir sorun yok. Elim ile tekrar geri değiştirebilirim ancak sürekli sürekli aynı gelmesi hoş olmaz.

Örneklendirmek gerekirse ahanda bu :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

şu an mobilim ama şurada detayli anlatiliyor

https://www.ablebits.com/office-addins-blog/2013/10/29/excel-change-row-background-color/comment-page-2/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

koşullu biçimlendirme yapsan?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

conditional formatting kullanarak formül ile her gün için ayrı bi renk atayabilirsin.

eğer sadece 2 farklı renk istiyorsan ve renk sadece değer değiştiğinde değişsin diyorsan:  https://chandoo.org/wp/add-zebra-lines-when-value-changes/

radres tarafından 02/Şub/21 19:11 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

pivot yapsan olmaz mı? daha okunabilir olur

crystalmeth tarafından 02/Şub/21 19:14 tarihinde düzenlenmiştir

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    sancaks bunu yazdı

şu an mobilim ama şurada detayli anlatiliyor

https://www.ablebits.com/office-addins-blog/2013/10/29/excel-change-row-background-color/comment-page-2/

hocam bir süre sonra 100 gün olunca bu sistem işe yaramaz, 100 tane gün ekleyemem buraya. Teşekkürler (:

radres bunu yazdı

conditional formatting kullanarak formül ile her gün için ayrı bi renk atayabilirsin.

eğer sadece 2 farklı renk istiyorsan ve renk sadece değer değiştiğinde değişsin diyorsan:  https://chandoo.org/wp/add-zebra-lines-when-value-changes/

Yok hocam2 farklı renk değil, N adet gün girdiysem eğer N adet renk olsun, benzer renkler gelebilir ancak arka arkaya gelmesi kötü olurdu okunabilirlik açısından Teşkkürler :D

crystalmeth bunu yazdı

pivot yapsan olmaz mı? daha okunabilir olur

Hocam attığın kısım benim işime yarayan şekil değil, ben gün yada hafta sonunda girip baktığımda renklere göre hangi gün neyi yapmışım onu bilmek istiyorum. Okunabilirliği kolay olsun diye istiyorum bunu. Sana da çok teşekkürler (:

KaptaN bunu yazdı

koşullu biçimlendirme yapsan?

Araştırıyorum hemen, eğer becerebilirsem paslarım buraya (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

tamam işte pivotla gün ay hafta sonu ne şekil istiyorsan görüntüleyebilrisin. hatta pivotta week 1 week 2 gibi de görebilirsin günleride görebilirsin.

edit: misal ocak ayı pivot içinde, ocağa tıklarsın altında ocak ayının altında bulunan günlere göre açar bakarsın. ha ben haftalık görmek istiyorum dersen weekday formülü basarsın tarihin yanına orda sana haftalara böler onuda pivota eklersin hafta hafta görürsün. sorun excel renklerle ilgili çok iyi değil. conditional formating var orayada formül yazabilirsin ama çok güzel değil. çok ayrıntlı formül olmuyor

Ekerci tarafından 03/Şub/21 11:49 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 984 Toplam Mesaj: 7
excel