folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Excelde Filtrenin Tersini Seçmek

Excelde Filtrenin Tersini Seçmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Beyler şimdi 500 civarında grubum var, filtre ile istediğim grupları seçiyorum fakat işi hızlandırmak adına;

filtrenin tersini bir hamlede nasıl seçerim, yani şöyle düşünün filtre içinde olmayanları filtre içine alıp filtrede olanları çıkaracak; böylece ben sayfanın kopyasını çıkardığımda yeni sayfada filtreyi terse çevirip bir önceki sayfadaki filtrelenmiş veriyi bir sonraki sayfada ise bir önceki sayfada filtrelenmemiş veriyi görmüş olucam.

nasıl yaparıh?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

okurken midem bulandı hocam :D

daha net anlatırmısın

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

hocam excel de tablo olayı var bir araştır farklı sayfalara çekebilir ve filtre işlemini yaparsın.

mYMusti tarafından 26/Oca/16 13:32 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

yaptırmak istediğim şey filtre kısmından seçili olanları kaldır, seçili olmayanları seç işlemini tek hamlede veya en az hamlede yapmak.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

yaptırmak istediğim şey filtre kısmından seçili olanları kaldır, seçili olmayanları seç işlemini tek hamlede veya en az hamlede yapmak.

Şöyle bir çözüm olabilir: Seçili filtredekileri sarı dolguya boyayıp daha sonra filtreden dolgusuzları seçersen diğerleri seçilir.

Wingardium Leviosa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    omery bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Şöyle bir çözüm olabilir: Seçili filtredekileri sarı dolguya boyayıp daha sonra filtreden dolgusuzları seçersen diğerleri seçilir.

çözüm değil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

filtreye tıklayıp özel filtre deyip oradan istediğin şartları oluşturarak yapabilirsin.

1

özel filtre içeriği

2

Esquire tarafından 26/Oca/16 14:31 tarihinde düzenlenmiştir

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Esquire bunu yazdı

filtreye tıklayıp özel filtre deyip oradan istediğin şartları oluşturarak yapabilirsin.

reverse inverse olayı yok mudur onu yapmak istiyorum daha nasıl basit anlatayım. şart oluşturmak istemiyorum zaten şart oluşturmuşum istediğimi seçmişim, aynı sayfayı kopyalayıp filtre kısmına geçip reverse etmek istiyorum.

Toplam Hit: 1333 Toplam Mesaj: 8
excel veri filtre süzmek süzme veri filtreyi tersine çevirme