folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Excel'de Tekrarlayan Değerleri Bulmaya İlişkin Yardıma İhtiyacım Var.

Excel'de Tekrarlayan Değerleri Bulmaya İlişkin Yardıma İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Excel'de belirlediğim sütunlarda örnek olarak 3 adet var olduğunu varsayasarsak asağıda 4 sütun çizdiğimi düşünün.

A    B    C   D

1    2    3    1

3    3    4    3 

5    4    5    4

7   5     7    5

her sütunda farklı sayılar vardır. Bu sütunlar bazen 3 bazen 4 bazen 2 tane ve ya 5 olabiliyor. Bana bu sütunların hepsinde birden bulunan sayıları renklendirecek formül lazım. 

Örneğin 3 ve 5 rakamı her sütünda var. Bunları renklendirecek bir formül lazım.

excel 2003 de  var, 2016 da kurmaya çalışıyorum. farklı bir durum varsa ayrıyeten belirtirseniz memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

excell de olan "yinelenenleri kaldır" kelimesinden bunu buldum işe yarayabilir. 

http://www.excelformulleri.net/excelde-mukerrer-tekrarlanmis-verileri-renklendirme/ 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

excell de olan "yinelenenleri kaldır" kelimesinden bunu buldum işe yarayabilir. 

http://www.excelformulleri.net/excelde-mukerrer-tekrarlanmis-verileri-renklendirme/ 

hocam bu senin dediginde birden fazla deger varsa onlari vurguluyor.

benim dedigim sutunlarinda hepsinde birden olan degerleri vurgulasin. A B C D sutunlarinda ayni anda bulunan degerler belli edilsin. Lazim olan o. Senin dediginde sadece A sutununda bile olsa 2 tane 5 rakami onu da vurguluyor.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

A sutununun en altına diğer sutunlar daki değerleri = referansıyla kopya oluştur. Böylelikle sen d sutununa bile bir değer girsen aynı değer a sutunu altında da olacağından renklenecektir tahminim... 

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

A sutununun en altına diğer sutunlar daki değerleri = referansıyla kopya oluştur. Böylelikle sen d sutununa bile bir değer girsen aynı değer a sutunu altında da olacağından renklenecektir tahminim... 

stunlari yan yana yapacagina hepsini bir sutunda birlestir diyorsun bi nebze. o da mantikli :)

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 799 Toplam Mesaj: 5
excel formul aynı değerler renklendirme