folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Excell'de Takıldığım Yer

Excell'de Takıldığım Yer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Aşağıdaki gibi acentelerin olduğu bir liste var elimde. Solda yazılı tarihte Anex acentesinden kaç oda kalıyorsa gözükmesini istiyorum. Açlıktan sanırım kafa durdu. Koşulu yazamadım birtürlü. İsteyen olursa excel dosya linki : https://dosya.co/zef34orv4fhh/acentesay.xls.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Selam, düşeyara ile yapacaktım vaktim kısıtlı oplduğu için pivot ile ekledim. umarım işini görür.

https://dosya.co/e7wcq4qas6ys/liste.xlsx.html

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

eğersay kullanabilirsin 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

nalet olsun içimdeki excel şeysine lan görünce dayanamıyorum ... yapmadan bıraksam rüyama girerdi uyutmazdı :/  ...

şunu G2 ye yapıştır, komutun Türkçe adı çokeğersay olucak değiştirmen gerekicek:   =COUNTIFS($B:$B;G$1&"*";$C:$C;"<="&$F2;$D:$D;">="&$F2)

=ÇOKEĞERSAY($B:$B;G$1&"*";$C:$C;"<="&$F2;$D:$D;">="&$F2)

sonra G2 yi kopyala tabloya komple yapıştır ; ya da kopyalama sağa ve aşağı doğru çekerek kopyala...

radres tarafından 25/Tem/19 02:13 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

nalet olsun içimdeki excel şeysine lan görünce dayanamıyorum ... yapmadan bıraksam rüyama girerdi uyutmazdı :/  ...

şunu G2 ye yapıştır, komutun Türkçe adı çokeğersay olucak değiştirmen gerekicek:   =COUNTIFS($B:$B;G$1&"*";$C:$C;"<="&$F2;$D:$D;">="&$F2)

sonra G2 yi kopyala tabloya komple yapıştır ; ya da kopyalama sağa ve aşağı doğru çekerek kopyala...

Eline sağlık

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

excaliburun takıldığı yer diye okudum ya biri beni silksin

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek
    radres bunu yazdı

Tam olarak yapmak isteyip yapamadığım şey. Teşekkürler

baracuda81 tarafından 25/Tem/19 14:28 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hulagu
    Hulagu's avatar
    Erkek

Yeni konu açmak istemedim yardımcı olabirseniz sevinirim. Excel de bir tane özet sayfası var ve bu sayfadan köprülenmiş bolca sayfalar var. Benim istediğim bu sayfalar gizli olsun sadece bağlantıya tıklayınca ilgili sayfa görünür olsun.

Konu ile alakalı bolca makro buldum internette ama onlar sayfayı direk gizliyor bağlantıya tıklayınca gözükmüyor.

Teşekkürler 

Madem Türksün Göster Ürksün!..
Toplam Hit: 1412 Toplam Mesaj: 8
topla.çarpım