Exchange Server Setifika Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Oncelikle selamlar

Sirket aginda bulunan exchange server 2007 nin ssl sertifikasi suresi dolduktan sonra fark ettim yeni sertifikayi kurmak icinde epey ugrastim ancak beceremedim sanirim owl uzerinden baktigimda sertifika kurulu gosteriyor ancak. Autodiscover ve outlooklar mala bagladilar surekli sifre soruyorlar. Exchange serverdan anlayanlar bi yardimci olursa cok bahtiyar olurum.

ayhun tarafından 18/Şub/20 00:42 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Powershell üzerinden yapmayı deneyebilirmisin üstad

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam server 2008 malesef powershell yok ama soyleki tam olarak burada soyleneni yaptim.

https://cheapsslsecurity.com/blog/install-ssl-certificate-on-microsoft-exchange-server-2007/

Sertifika yuklu gozukuyor ancak outlooklar mala bagladi acaba bu sertifikayi policy uzerinden dagitmakmi gerekiyor?

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Yokmudur bilen ?

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Hocam server 2008 malesef powershell yok ama soyleki tam olarak burada soyleneni yaptim.

https://cheapsslsecurity.com/blog/install-ssl-certificate-on-microsoft-exchange-server-2007/

Sertifika yuklu gozukuyor ancak outlooklar mala bagladi acaba bu sertifikayi policy uzerinden dagitmakmi gerekiyor?

cevabını vermişsin işte :D test için bir bilgisayarlardan birine o sertifikayı at parola sormuyorsa bas policy geç 

hawk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Denedim hocam cozum olmadi. Anlayan birileri varsa team uzerinden yardimci olabilirse sevinirim

delimiyim ben?
Toplam Hit: 972 Toplam Mesaj: 6
exchange 2007 sertifika exchange