External Hdd

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dave
    dave's avatar
    Erkek
    selam arkadaşlar ext hddye işletim sistemi kuruyorum fakat çalıştırırken reset atıyor 98 ve xp denedim olmuyor asıl amacım ext hdd işletim sistemimi her bilgisayarda kullanmak bunun bir yolu varmı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek

normal diske işletim sistemi attığında makine reset atmaya devam ediyor mu? resetlemiyorsa ext hdd dediğin alete işletim sisteni kurmadan kullandığındada reset attıryor mu makinaya?

her bilgisayarda aynı işletim sistemini kullanamazsın bunun tek yolu NT 4.0(95 in zikertilmiş hali) işletim sistemini kurmandan geçer.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bayrak
    Bayrak's avatar
    Erkek
    external hdd PC'ye nasil baglaniyo? USB? Firewire?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dave
    dave's avatar
    Erkek
    ext hdd usb olarak bağlanıyor usb 2.0 normaldede sisteme reset atmıyor sadece takınca ayrıca 10 yakın bott proramı kullandım kesinlikle usb hdd den başlatıyorum bios ayarlarıda uygun ama yine reset acaba diyortum 2 hdd aktif oldugu içinmi değiştiriyorum yine aynı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bayrak
    Bayrak's avatar
    Erkek

USB disk'e isletim sistemini nasil kurdun?Benim bildigim kadariyla harici bir diskten eger bilgisayari baslatmak istiyorsan bunun tek yolu disk'in SCSI ile makineye bagli olmasi lazim. USB disk'ten start yapilabildigini hic duymadim. Bilen arkadaslar yardimci olacaktir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dave
    dave's avatar
    Erkek
    ghost sayesinde sistemi kurdum fakat dediğim gibi reset atıyor
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek

1-işletim sistemini açarken mi restart ediyor yoksa açmadan bios ekranını geçmeden mi?

2-elle kurmayı denedin mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

dave bunu yazdı:

selam arkadaşlar ext hddye işletim sistemi kuruyorum fakat çalıştırırken reset atıyor 98 ve xp denedim olmuyor asıl amacım ext hdd işletim sistemimi her bilgisayarda kullanmak bunun bir yolu varmı

Eğer anakartın destekliyorsa, bios dan boot seçeneğini 1.CDROM  2.USB Storage yap.Normal HDD (ata veya sata) kablolarını çek.Birde bütün USB seçeneklerini Enable yap.Kuruluma yeniden başlat.

Destekleyip desteklemediğini anlamak için, USB HDD tak ve Win98 startup disketi ile MSDOS da aç.
    Eğer USB HDD bir sürücü adı atıyorsa (c:, d:, e: gibi.) ve USB HDD ulaşabiliyorsan MSDOS dan destekliyor demektir.(i865 ve i9xx serisi bütün chipsetler destekliyor olması lazım)

Toplam Hit: 1708 Toplam Mesaj: 8