folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Facebook Arkadaş Bilgilerine Ulaşmak - Android

Facebook Arkadaş Bilgilerine Ulaşmak - Android

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek

Merhaba sayın müridler,

androidde facebook sdk ile kişinin arkadaşlarının bilgilerine (ad soyad,profil resimi, doğum tarihi vs..) ulaşmak istiyorum.

facebook un developer kısmında bi cacık anlamadım.

stackoverflow da baktım denedim yediremedim.

herhangibir şekilde olur. fql ile de oluyormuş onuda denedim olmadı.

kodlama java ile yapıyorum.

nasıl ulaşırım bu bilgilere.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Uygulamayı kullanan kişinin arkadaşlarının bilgilerine erişmek istiyorsun anladığım kadarıyla.

Biraz araştırdımda galiba  kişinin arkadaşlarının bilgilerine ulaşman için o arkadaşlarınında uygulamayadaki izinleri onaylaması gerekiyormuş.

Facebook sitesinde şöyle birşey diyor : The list of friends is no longer part of the default list of permissions and only returns the friends using the app.

Bu da stackoverflow'da bulduğum bir yorum :

Unfortunately Facebook remove those permissions.

/me/friends returns the user's friends who are also using your app.

In v2.0, the friends API endpoint returns the list of a person's friends who are also using your app. In v1.0, the response included all of a person's friends.

In v1.0, it was possible to ask for permissions that would allow an app to see a limited amount of friend data, such as a person's friend's likes, their birthdays, and so on.

In v2.0, those permissions have all been removed. It's no longer possible for an app to see data from a person's friends unless those friends have also logged into the app and granted permission for the app to see it that data

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek

hala çözüm bulamadım.

sdk3.19 da ki FriendPickerSample i çalıştırmaya çaliştim arkadaşlara ulaşamadım.

login oluyor ama arkadaşları göstermiyor.

@h0rtl4kk hocam stackoverflow da girmediğim delik kalmadı ama hala tık yok.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Facebook sayfasındaki acıklamalara bak bi hocam benim yazdığım yerde " facebook bu izni sildi " diyor.

Ya da google play'de senin istediğin özelliği yapan bir facebook uygulaması varsa uygulamayı indir. Decompile edip kodlarına bak.

Toplam Hit: 1364 Toplam Mesaj: 4