folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Facebook Sayfa Beğenme Virüsü

Facebook Sayfa Beğenme Virüsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yokumben
    yokumben's avatar
    Erkek

Arkadaşlar facebook profilimde hiç anlamadığım şekilde peşpeşe yüze yakın sayfa beğeniyor. siliyorum tekrar beğeniyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim bi bilen varsa yardım etsin .

Çeker-Çizer-Söver
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

facebook konuları // yardım face ler yasaktı en son

uygulamalarını hepsini kaldır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

1: tarayıcı eklentilerini kontrol et muhtemelen crome kullanıyorsun araçlar uzantılara bak muhtemelen adı şanı belli olmayan eklenti vardıdr

2: yüzde yuz virüs vardır facebook adresinin şifresini güvenli bir bilgisayarda şifresini değiştirdikten sonra aşağıdaki adımlara geç

öncelikle sistemi yeniden kurma (format atma) gibi bir şansın varsa onu yap yoksa

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

yukarıdaki adresten rojinal combofix aktif virüsleri temizleme aracını indir direk çalıştır ve ne sorarse yes evet de

işlem bittikten sonra var olan tarayıcını tamamen kaldır ve yenisini kur

son olarak uygun gördüğün iyi bir antivirüs kur

geçmiş olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek

Ben o malum bilardo oyununu oynamak için izinlere izin verdim öyle olmuştu.  Ona benzer bişey olabilir

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam ya izin verdiğin uygulamadan yada.. pc ye giren bi virüs bu işi yapıyor..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Chrome da uzantılara tıklayınca chrome kapanıyorsa işin biraz daha zor hacı yeni güncelleme yapılmış virüse uzantılara bile girmene izin vermiyor beni az uğraştırmadı :)

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Hocam hemen az önce advanced systemcare ultimate 6 sürümünü güncelledim ve 7 sürümünü indirdi. Yaklaşık 59 Mb.

Kurulum yaparken özellikle belirtmişler ve kurulum sırasında ayarlarını da sen belirliyosun, kötücül tarayıcı eklentilerine müdahale ettiğini yazmışlar. sanırım bunun gibi şikayetler yüzünden advanced bu işin üzerine gitmiş.

Bence şimdi indirip bir denesene, kaybedeceğin bişey yok, hem işe yararsa buradan da yazarsın herkes faydalanır.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Çözüm eset + malwarebytes... denedim oldu.. malwarebytes ta derin tarama yap

Toplam Hit: 1839 Toplam Mesaj: 8