folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Facebook Sayfalarında Gizli Admin İçin Çözüm

Facebook Sayfalarında Gizli Admin İçin Çözüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaSuM_SeRSeRi
    MaSuM_SeRSeRi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben bir yöntem buldum bunu bilen mutlaka birkaç kişi daha vardır ama ben sizlerlede paylaşmak istedim, eklenti bildiğim kadarıyla sadece firefox ile çalışıyor. Eklentiyi kurduktan sonra belirlediğin sürede sayfayı kontrol ediyor ve bir değişiklik olduğunda alarm ile sizi uyarıyor.

Resimde görüldüğü gibi adminlerin bulunduğu yeri seçip sağa tıklıyoruz. Seçeneklerden  rahatça ayarlayabiliyoruz.

Öncelikle Check4Change adlı eklentiyi firefox a kuruyoruz. Ardından Firefox' u açıp kapatın ki eklenti aktif hale gelsin. Sonra sayfanıza girin ve sayfa düzenle diyerek adminlerinizi görüntülediğiniz bölüme girin. Şimdi yapmanız gereken mouse' un sol tuşuyla resimde görülen bölgeyi taramanız. Sonrasında ise sağ tık a basıp açılan menüde Check4Change' i seçin. Orada minimum 15 saniye yazıyor ama siz "Custom" tuşuna basarak kontrol süresini azaltabilirsiniz ve kesinlikle "CONTINUOUS MONITORING" seçeneğini işaretleyin, yoksa program bir değişiklik yakaladıktan sonra kendiliğinden devam etmez... Ayrıca aynı menüden alarm vs.. gibi ayarları yapabilirsiniz.

Umarım faydası olur..

http://ressim.net/s/upload/20aec6b6.png

Download Link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/check4change/

TÜRKMÜSÜN GÖSTER ÜRKSÜN
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

Masum Serseri'nin dediği gibi gizli admin bir nevi sosyal mühendislikle kazanılabilen bir açık olabilir, sayfaya bir admin sokar hesabını dondurursanız arka kapının anahtarı sizde olur.

Hoop.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

İyide adam kendini ekleyip sildikten sonra yapacak bişey yok ki?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

İyide adam kendini ekleyip sildikten sonra yapacak bişey yok ki?

-----------------------------

Silmiyor kendini.Facebok hesabını donduruyor.Admin listesinde görnmüyor ama hesabını açtıgı zaman ortaya çıkıyor.Gizli görünen daha doğrusu görünmeyen eleman için ne yapılcağını yazmış

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaSuM_SeRSeRi
    MaSuM_SeRSeRi's avatar
    Erkek

Çoğu Arkadaşımızın İşine Yarayacak Bi Yöntem Arkadaşlar

TÜRKMÜSÜN GÖSTER ÜRKSÜN
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

sayfadaki admin kendini gizliyo sonra napıyo :| bişi anlamadım ben

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaSuM_SeRSeRi
    MaSuM_SeRSeRi's avatar
    Erkek

hesabı dondurdugu zaman adminlerde gözükmüyor tekrar açtığı zaman admin oluyor yine mesela sayfası var satıyor sonra gizli admini açıp geri alıyor başkasına satıyor böyle insanlar var.

TÜRKMÜSÜN GÖSTER ÜRKSÜN
Toplam Hit: 2196 Toplam Mesaj: 7