folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Facebook Twiter Hesap Takiplerini Düzenleme

Facebook Twiter Hesap Takiplerini Düzenleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşlar çoğu zaman boşa zaman geçiriyorum telefon elimde face e girip çıkıp instagrama instagramdan çıkıp face geçiyorum . 10 içinde 3 4 sefer yapıyorum bunu.

Facede vs zaten aktif biri değilim heryerde ayda yılda bir içerik paylaşırım.

Şimdi hepsini kapatırsam, süper bir insan olurum. Odaklanmam filan artıcak boşa giden zamanım geri gelicek.

Fakat facede takip ettiğim sayfalar var, instagramda takip ettiğim estetik anlamda beni geliştiriceğini düşündüğüm gzl paylaşım yapan sayfalar var.

Bunlar yüzünden kapatmıyorum. Fakat bir girince o ne yazmış bu ne paylaşmış . vay anasını bu videoda ne olmuş derken. dopamin döngüsünde eriyorum.

Şimdi istiyorum ki ben kimi görmek istiyorsam sadece ve sadece onları göreyim. başkası zerre umrumda değil. 

"aaa hyrdır facei kapatmışsın birşeymi oldu" sorusu ile hem yan ağız konuşsan tipler hemde bundan daha tehlikeli nezaketen kabul ettiğim listedeki akrabalar yüzünden komple faci kapatım sıfırdan açmıyorum.

Bu durumda neler yapıalbilir. Sizin deneyimleriniz nelerdir. 

Yani boş içeriğe maruz kalmadan buralarda barınabilme sanatını soruyorum. Survivor!

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Toplanın anlatıyorum:

-Facebook-

Yıllar boyu insanlar "knka akşam facebooktan ekle konuşalım", "dur şu yemekhanedeki kızı facebooktan bi aratayım", "arkadaşlar facebook grubunda konuşmuştuk resimleri paylaştık ahaha" denildikte oralarda çıkıntılık yapıyoruz. Şöyle;

"facebookun varsa eklesene beni" -> facebook kullanmıyorum. numaranı ver mesaj atarım. numarasını verirse gerekirse arayıp konuşursun sms atarsın whatsapp varsa mesaj atarsın.yoksa zaten o kişi eklemeni yada iletşime geçmeni çok takmıyordur. sende takma. o kaybetmiyorsa sen ne kaybedersin ki?

"yemekhanede gördüğüm kızı faceden aratayım" -> böyle bir insan olmadığım için gerek duymadım

"arkadaşlar facebooktaki gruptan yazmıştım ama bunları haberiniz yok mu?" -> "Facebook kullanmıyorum, mail adresim var. birşeyler paylaşınca bana da mail atın" diyoruz. mail gelirse açıp okuyup dönüş yapın. mail gelmezse değerli zamanınızı almamış olurlar. Kaç yıldır yaşıyorum facebooktaki bir grupta paylaşılan şeyi, konuyu, tartışmayı kaçırdığım için başıma birşey gelmedi. gönül rahatlığıyla takmayabilirsiniz :)

Ayrıca facebook.com/KULLANICI_ADI olayı olduğu zaman kendi ismimi aldım. Tanınmış kişi olarak sayfa açtım. Blog yazılarımı ve twitter'ı paylaştığım bir platforma çevirdim.

Her önüme geleni eklemiyorum. 46 istek bekliyor. 5-6 yıldır onay bekleyenler var :)

-Twitter-

MSN'deki kişisel mesaja yazdığım şeyleri dünyaya duyurmayı amaçladığım bir platform ararken buldum. Gereğini yapıyor. Takip edeni takip etmeyin. Hiç üşenmeden beni takip edenin profiline girip son yazdıklarını okuyorum. Hoşuma giderse takip ediyorum. Böylece istediğiniz çevreyi kendini yaratıyorsunuz. Anlamsız TT'ler olmuyor taymlaynınızda.

-İnstagram-

Kendi resimlerimi paylaşmak için açtım. Gizli profil olarak kullanıyoruz, sevdiğimiz arkadaşlarımızı ekliyoruz.

---

Amacın popi olmak, feno olmak, binlerce like yağsın fotoğraflarıma gönderilerime olmasın. Böylece çok insan olmuyor. Siteye girince çok vakit geçirmiyorsun. İki defa instagramda aşağı iniyorum dün paylaşılan resimlere geliyorum. Hoop çıkıyorum :) 

İhtiyaçlarını basit tutarsan olur. Karı kız düşürcem fotoğraflarımı paylaşcam süper olcam dersen sonu gelmez. 5000 arkaşın olsa ne olacak. 

Ya facebookunu kapatacaksın, "ibrşey mi oldu" diyenlere "zaten amele kaynıyordu" diyeceksin :) yada oturup arkadaşlarının hepsini taymlaynda çıkmasın diye ayarlayacaksın.

Twitter'dan gereksiz takip ettiklerini mute yapacaksın. rtlerini kapatacaksın. yada kendi analitiğini tutacaksın program yazıp. benim gibi 15 gündür tweet atmayanları falan silen uygulama yapacaksın olaylar olaylar..

NoktaliVirgul tarafından 20/Şub/17 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

130 arkdaşım var. yani öyle 500 600 arkadşalı kafalarda değilim. ama yinede yoruluyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

130 arkdaşım var. yani öyle 500 600 arkadşalı kafalarda değilim. ama yinede yoruluyorum.

43

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    patates bunu yazdı

43

Bloğu var 43 arkadaş bende bile gizem uyandırdın :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

telefondan sil, ben 2 haftadır messenger kullanmıyorum telefonda.

facebook da sildim.

twitter zaten silmistim tek instagram kaldı onu da silicem.

inanılmaz dikkat dağıtıyor, focus olamıyorsun. sil abi acıma sil.

[22817//kaanabak]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    nurk bunu yazdı

telefondan sil, ben 2 haftadır messenger kullanmıyorum telefonda.

facebook da sildim.

twitter zaten silmistim tek instagram kaldı onu da silicem.

inanılmaz dikkat dağıtıyor, focus olamıyorsun. sil abi acıma sil.

evet bunun farkındalığını yaşıyorum. fakat takip ettiğim şeylerde boş beleş şeyler değil o yüzden çıkamıyorum 

şimdi tek tek açıcam haber kaynağında gözükmesin diye herkesi işartlicem 

Toplam Hit: 709 Toplam Mesaj: 7
facebook