folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Facebook Yüz Tanıma Verileri‘Ni Verdi

Facebook Yüz Tanıma Verileri‘Ni Verdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

bugün farklı bi amaç için kendi proflimi indirdim bilgisayarıma. konuşmalarımı fotoları videoları paylaştıklarımı vs her şeyi indirdi :D

ama beklemediğim şey benim Yüz Tanıma Verileri mi de verdi bana :D

internette konu ile alakalı bir şey bulamadım. bu verileri nasıl kullanırım onu da bilemedim. 

konu hakkında bilgili mürit varsa paylaşabilir. yoksa da siz de kendi verilerinize bakabilirsiniz :)

(indirmek için, ayarlar => en altta => ) (Facebook verilerinin kopyasını indir)

değerler yaklaşık şöyle

Eşik 1 3.5433353534956
    Eşik 2 3.3223423436143
    Eşik 3 1.6142353446578
    Örnek Sayı 11
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Acaba o eşik sayıları kullanılarak yüz tekrardan oluşturulabilir mi robot resim gibi bunu merak ettim :D Bu ingilizce olarak "facial recignation threshold" olarak geçiyor. Detaylı inceleyemedim ama kesin standarttır bu sayılar. Facebooka özgü değildir kesin. Bi kurcalamak lazım.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı

Acaba o eşik sayıları kullanılarak yüz tekrardan oluşturulabilir mi robot resim gibi bunu merak ettim :D Bu ingilizce olarak "facial recignation threshold" olarak geçiyor. Detaylı inceleyemedim ama kesin standarttır bu sayılar. Facebooka özgü değildir kesin. Bi kurcalamak lazım.

tekrardan oluşturulması pek mantıklı gelmedi bana hocam çünkü o kadar veri bu kadarcık sayıya sığıştırılamaz diye düşünüyorum :)

ben de araştırdım biraz sadece deepface diye bi uygulama kullandıklarını okudum facebook un.

eğer başka programlar da bu değerleri anlamlandırabiliyorsa bilgisayarımdaki fotoğrafları incelettirmek eğlenceli olurdu aslında :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı

tekrardan oluşturulması pek mantıklı gelmedi bana hocam çünkü o kadar veri bu kadarcık sayıya sığıştırılamaz diye düşünüyorum :)

ben de araştırdım biraz sadece deepface diye bi uygulama kullandıklarını okudum facebook un.

eğer başka programlar da bu değerleri anlamlandırabiliyorsa bilgisayarımdaki fotoğrafları incelettirmek eğlenceli olurdu aslında :D

Bu yüz tanıma mevzuları hakkında çok başarılı bir firmayı satın almıştı FB. Bu deepface'de oradan geliyor olabilir.

Pattern recognition dersinde el yazısı tanıma üzerine birşeyler öğrenmiştik. Burada bahsedilen değerler kullanılan algoritma ile alakalı. Sizin yüzünüzün o resimde geçme oranına bakıyor. En en basit haliyle bu sayılarda o rakamlar diye açıklayabiliriz herhalde.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 11970 Toplam Mesaj: 4