folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Farenizle Bilgisayara Hükmedin

Farenizle Bilgisayara Hükmedin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bazaryeri
    bazaryeri's avatar
    Erkek

Herhangi bir uygulamayı açmak için öncelikle bilgisayarınızda onun bulunduğu konuma giderek simgesine çift tıklarsınız. Ancak gMote programı ile önceden kaydettiğiniz fare hareketlerini yaparak uygulamalarınızı çalıştırmanız ve sisteminize emirler vermeniz artık çok daha kolay.
    Kuruluma Gerek Yok

Bu kurulum gerektirmeyen ve ücretsiz programda öncelikle fare hareketlerinizi yazılıma tanıtıp kaydetmeniz gerekiyor. Bunun için sistem tepsisinde bulunan programın simgesine sağ tıklayarak Configure menüsüne gelmeli ve ardından Create Gesture butonuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkan pencerede fare hareketleri ile açmak istediğiniz uygulamanın exe uzantılı dosyasını bilgisayarınızdaki konumundan bulmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından sağ tarafta bulunan boş bölüme istediğiniz fare hareketini kaydediyorsunuz. Son olarak ise Save set butonuna basarak işlemleri tamamlıyorsunuz.

http://shiftdelete.net/img/article/gmote1.JPG örnek 

Masaüstünüzdeyken Ctrl+Shift tuş kombinasyonu ile önceden belirlediğiniz fare hareketini ekranın herhangi bir yerine çizdiğiniz an uygulamanız çalıştırılıyor.

http://www.handform.net/gmote/gmote-full.zip

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    iimiş , gayette hoş macroları ayarladım hemen , kullanışlı bişi :)

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek
    ghost mouse gibi bi program bu da ..:) ultima oynarken lasim oluyodu bi ara artik olmuyor

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Rmk bunu yazdı:
    -----------------------------
    ghost mouse gibi bi program bu da ..:) ultima oynarken lasim oluyodu bi ara artik olmuyor

güzel macro yapılıyodu :D saol hocam ekrana G çizince goole açılıyo sevdim lan bunu abuu :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    Rmk bunu yazdı:
    razor herşeyin ilacı artık :)

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

Kelv1n bunu yazdı:
    Rmk bunu yazdı:

easyuo yuda yabana atmamak lazım =) asla yanılmayan tek o vardı :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    opera'nın sağ tuşlu kısayılları gibi iyi hoş da ctrl + shift kısmı bozar, aynı bok klavyeden tuşla da yapılıyor ctrl + shift e basıp da yanına bi de "q" bas öle yap o kadarını yapıyosan, mouse a gerek yok sırf şekil.

Metallica Rules
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Drawlord
    Drawlord's avatar
    Erkek

oldwolf bunu yazdı:
    opera'nın sağ tuşlu kısayılları gibi iyi hoş da ctrl + shift kısmı bozar, aynı bok klavyeden tuşla da yapılıyor ctrl + shift e basıp da yanına bi de "q" bas öle yap o kadarını yapıyosan, mouse a gerek yok sırf şekil.

nası yani dostum biraz daha açsan? 

Laf Yapacağına ICRAAT Yap!..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı:

Kelv1n bunu yazdı:
    Rmk bunu yazdı:

easyuo yuda yabana atmamak lazım =) asla yanılmayan tek o vardı :D 

evet ama scp yazmak gerek onda :D razorda herşey hazır :P

nvde oynayan varmı :P

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

opera'da sağ tuşla bir çok fonksiyon yerine getiriliyor ileri, geri, yenile, yeni tab, kapat gibi... onların da yapılışı aha da burda:

http://help.opera.com/Windows/9.62/en/mouse.html

ama bunları yaparken klavyeye hiç bi şekilde ihtiyaç olmuyor.

bu programda ise ctrl + shift + "mouse hareketi" gerekiyor. ben de diyorum ki windows'un kendisinde buna benzer bi şey zaten var, herhangi bi kısayol dosyasına sağ tık>özellikler de orada kısayol tuşu diye bi alan var doldur orayı mesela ctrl + shift + a ile kullan, zaten ctrl + shift'e basmışım a'ya, b'ye basmak yerine niye mouse kastırayım diyorum, o yüzden sırf şekil yani, pratiklik göremedim. 

Metallica Rules
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

ben kurumadım programı...

edit: kurdumda, ayarlayamadım...

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
Toplam Hit: 1725 Toplam Mesaj: 11