folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Fatura Tasarlama Hakkında

Fatura Tasarlama Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcmuratpc
    pcmuratpc's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Ücretsiz bir uygulma ile fatura bastırmaya çalışıyorum ve faturayı tasarlamak için uygulma içerisinde Fastreport adlı uygulama var. Tüm tasarımı yaptım fakat ayrı ayrı KDV'leri belirtmeyi beceremedim. Örneğin A ürünü %1 ve B ürünü %8 KDV ye sahip faturanın açıklama kısımda ürünleri ekledim, faturanın son kısmında bulunan toplam, kdv, genel toplam kısmında kdvleri ayrı ayrı hesaplatıp tek toplam yapmam gerekli. Sayfa KDV toplamı hazır ayrıca kdv hesaplama textini kopyalayıp sayfaya yapıştırınca ürünlerden birinin kdvsini hesaplıyor ayrı olarak fakat ikisini ayrı ayrı belirtmek istiyorum. Programdan anlamıyorum, tasarım kendi başıma öyle yapmaya çalıştım. Bu durumla karşılaşan arkadaşlar vardır. Nasıl yaparım? Ayrı KDV leri faturanın neresinde ve nasıl belirtmek gerek? Bunlar hakkında yardımcı olursanız çok hayra geçer.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu fatura tasarımı kadar gıcık bir iş yok :)

çok hatırlamıyorum fastreportu hocam, ancak gerekli veriler yazılımla eklenebiliyorsa hesaplamanın olması lazım. Uygulamanın yardım bölümünden yazılımcısına ulaşıp sorabilrisin, mutlaka bir mail v.s. vardır. Bu şekilde kısaca halledebilirsin, diğer türlü bu konuda pek yardım bulacağını sanmıyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcmuratpc
    pcmuratpc's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bu fatura tasarımı kadar gıcık bir iş yok :)

çok hatırlamıyorum fastreportu hocam, ancak gerekli veriler yazılımla eklenebiliyorsa hesaplamanın olması lazım. Uygulamanın yardım bölümünden yazılımcısına ulaşıp sorabilrisin, mutlaka bir mail v.s. vardır. Bu şekilde kısaca halledebilirsin, diğer türlü bu konuda pek yardım bulacağını sanmıyorum

Evet gerçekten de çok uğraştırdı :) 

Fatura programının yapımcıları var fakat ücret karşılığında bu işi yapıyorlar, yazılım ücretsiz olunca 2 dakikalık bir işe ücret ödemek istemedim, inat gibi düşünün, tamam sağolsunlar çok güzel bir yazılım yapıp ücretsiz etiketi vurmuşlar fakat yazılacak olan tek satır koda para vermek kanıma dokunur açıkçası :)

pcmuratpc tarafından 12/Ağu/15 23:09 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcmuratpc
    pcmuratpc's avatar
    Erkek

Bu konu hakkında bilgisi olan yok mu, biraz C# ile alakalı.

Toplam Hit: 963 Toplam Mesaj: 4
fatura kdv tasarlama