folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Filerecoveryle Harddiskte Gözüken Dosyalari Nasil FULL Silebiliriz?(FORMATSIZ)

Filerecoveryle Harddiskte Gözüken Dosyalari Nasil FULL Silebiliriz?(FORMATSIZ)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

Merhabalar,
    File Recovery programlariyla bir kere formatlanmis pc de olsa eski dosyalarimizi kurtarmamiz mümkün.
    Fakat benim istedigim tam tersi.
    Yani File Recovery de gösterilen tüm dosyalari pc den full silebilmek.

Bunu yapabilmek icin bir program varmi?
    pc ye format cekmek istemiyorum.
    Duyduguma göre 2 defa üst üste format atildimi tüm infolar siliniyormus.
    Fakat bunu yapamam.

Dedigim gibi böyle bir program bilen varsa ismini yazarsa yada link verirse cok sevinirim.
    Aciliyeti ise gercekten söz konusu...

Hoscakalin!

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barbun
    barbun's avatar
    Erkek

crashboy kardeşim ben bir aralar bu konuya biraz kafa yormuştum.

bildiğim 2 program var biri format çekmeden o dosyanın bulunduğu yere bir çok kez 0 veya 1 yazarak (bit seviyesinde) onun tekrar elde edilmesini engelliyor. Adı ZDELETE

Diğer programı ise kesin çözüm olarak görüyorum. Adı KILLDISK. Gerçekten adı gibi diskteki format ve disk bölümlemeleri dahil herşeyin üzerine 0 yazıyor. Eski bilgilere ulaşmak mümkün gözükmüyor. Bu programı diskete kaydet, açılış disketiyle bilgisayarını aç, disketteki KILLDISK.EXE komutunu çalıştır ve tüm disk üzerine asfaltı dök. Tabi bundan sonra DOS'TA FDISK ile diski tanımlama ve sonra da format çekerek tekrar kullanılacak seviyeye getirmen gerekir. Bu yüzden biraz ileri düzeyde bilgi gerektirir.

Kısaca bilgi vermek gerekirse FORMAT sadece FAT (File Allocation Table) içindekileri siler. Bu da kitabın İÇİNDEKİLER kısmını silmek gibi bir şey. Diskte dosyanın üzerine birşey yazılmadığı sürece format çekilmiş olsa bile o dosyaya tekrar ulaşmak mümkündür. Silinen dosyalara ulaşmak için de GETDATABACK programını önenirim. Hem FAT hem NTFS için ayrı ayrı sürümü bulunmakta.

Sanırım bu programları internetten bulabilirsin. Yine de bulamazsan bana yaz.

Haklıyım Haklısın HACKLI.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trk
    trk's avatar
    Erkek

Merhabalar,
    öncelikle yardimin icin sagol.
    bagsettigin program
    http://www.killdisk.com/downloadfree.htm
    bu adresteki programmi?

eyw

Toplam Hit: 1637 Toplam Mesaj: 3