Firefox Ram Ve Kasma Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Bir süredir firefox ile sikinti yasiyorum. Öncelikle cok fazla bellek kullaniyor. Kullanmasinda sikinti yok gerci 32 GB ram var kasiyor.. Ikinci sikinti da bir seyi kaydetmek icin pencere acildiginda (firefox tarafinda), genelde kilitleniyor ve tiklayamiyorum browser'a ve dialog kutusuna.. Tuslara falan basiyorum en sonunda tekrar dialog aktif oluyor..

Güzel eklentiler kullaniyorum, o yüzden degistirmek istemiyorum browser'i ama acaba ayari falan mi var bu performans olayinin? Ya da light browser'i vs var midir? Bu tarz sorunlar genelde nerden kaynaklaniyor?

Eger sorun eklentilerdense hangisinden kaynaklandigini nasil bulabilirim en kolay sekilde? 18 tane eklenti var aktif calisan

not: son versiyon yüklü

unbalanced tarafından 22/Eki/21 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Bence ayarları sıfırlayıp dene. Yer imleri ve arama geçmişin 2 adet sql dosyasında olması lazım sadece onların yedeğini al eklentileri de tekrar yükle. Bir de profil klasöründe datareporting içinde archived klasörü var onu da silip dene. Önce bu klasörü sil sonra yeni profil açıp dene. Kısayolun sonuna -p eklersen yeni profil açma penceresi gelir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

5gb normal değil. about:performance yapıp bir bak ne harcıyor en fazla

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

5gb normal değil. about:performance yapıp bir bak ne harcıyor en fazla

bazi pencereleri kapattim 3 GB'ye düstü ama burdan bakinca toplam 3 GB etmiyor.  ilk sirada olan udemy.com da acik bir egitim seti mesela..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Bence ayarları sıfırlayıp dene. Yer imleri ve arama geçmişin 2 adet sql dosyasında olması lazım sadece onların yedeğini al eklentileri de tekrar yükle. Bir de profil klasöründe datareporting içinde archived klasörü var onu da silip dene. Önce bu klasörü sil sonra yeni profil açıp dene. Kısayolun sonuna -p eklersen yeni profil açma penceresi gelir.

tesekkürler hocam. Eger daha bsit yol ile cözmeye bakiyorum. Olmadiysa senin dedigin gibi yapacagim artik.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Ublock veya benzeri bir adblock eklenti kullanıyorsan sebebi bu.

Özellikle YouTube canlı veya uzun süreli videolarda meydana gelir.

Eklentileri devre dışı bırakıp deneyebilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Privacy icin kullandigin butun eklentileri kaldirip "umatrix" i iyi bir configle kullanirsan eklenti darbogazindan kurtarirsin tarayicini. Umatrix baslarda biraz gicik gelebilir ama sonralari tek dostun oluyor :) Zaten privacy badger falan o kadar da privacy saglamiyor :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Privacy icin kullandigin butun eklentileri kaldirip "umatrix" i iyi bir configle kullanirsan eklenti darbogazindan kurtarirsin tarayicini. Umatrix baslarda biraz gicik gelebilir ama sonralari tek dostun oluyor :) Zaten privacy badger falan o kadar da privacy saglamiyor :D

Hocam kullandığın configi bizle de paylaşsan mutlu etsen bizleri olmaz mı ? :D Bende Privacy Badge kullanıyorum :/

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yeni profil olusturdum. Gece PC'yi kapatmistim actim baktim tüm ayarlar gitmis. Ben eski ayarlarimin üzerine kaydolur diye düsünmüstüm ama neyse. Suan iki pencere acik ekranda ama ilginctir, 7 tane firefox.exe task var

belki calisma yapisi böyle bilmiyorum..

- eklentilerin cogunu kaldirdim hatta disabled olanlari bile sildim.

- umatrix'i kurdum diger benzer yapida olanlari da kaldirdim. Ancak bu umatrix cok ugrastiriyor.. @ComputerWolf  ayar dosyasini import etme imkanimiz varsa senin ayarlari yollarsan iyi olur :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

yeni profil olusturdum. Gece PC'yi kapatmistim actim baktim tüm ayarlar gitmis. Ben eski ayarlarimin üzerine kaydolur diye düsünmüstüm ama neyse. Suan iki pencere acik ekranda ama ilginctir, 7 tane firefox.exe task var

belki calisma yapisi böyle bilmiyorum..

- eklentilerin cogunu kaldirdim hatta disabled olanlari bile sildim.

- umatrix'i kurdum diger benzer yapida olanlari da kaldirdim. Ancak bu umatrix cok ugrastiriyor.. @ComputerWolf  ayar dosyasini import etme imkanimiz varsa senin ayarlari yollarsan iyi olur :)

Hocam Bir yolda Ben vereyım.

Önce  Backup yedeklerını alın, App data, Icındekı Local ve Local low ıcındekılerı Bır klasore alın.

Daha sonra Komple Firefox kaldırın ve yenıden kurun.

Temp Klasoru ıcındekı Fırefox ıletılerınıde Bızzat elle sılın.

Link Ben ugrasmam dersen komple Yedeklerını alabılırsınız..

Yanliz sorun sadece sende değil Evveli gun bende de oldu, SSd kasmaya basladı ve 98 e kadar dayadı kendını Bende gıdıp ssd aldım zaten 10 senelık ssd dır dıye, Neyse eve gelene kadar baktım normale donmus.

sanırım Bıseyler update ederken sacma sapan kasma tavanda yapıyor ve %1 cpu verıyordu..

Guncelleme yuzunden olsa gerek dıye dusunuyorum suan normal

Gıbı senınde ondan olabılır..

Bence Düzelicek.

DracuLax tarafından 23/Eki/21 17:20 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 718 Toplam Mesaj: 10
firefox ram problemi