Firma Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Arkadaşlar merhaba kafamda bi iş düşüncesi var bir web işleri firması kurmak istiyorum hosting domain satışı dışında emlaklara vs yerlere web tasarım da yapmak istiyorum tutar mı daha doğrusu ne yapmalıyım ki tutmalı nasıl bir farkım olmalı ayrıca ofis açmak mecburi mi?

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi
    Nvidia bunu yazdı
    Arkadaşlar merhaba kafamda bi iş düşüncesi var bir web işleri firması kurmak istiyorum hosting domain satışı dışında emlaklara vs yerlere web tasarım da yapmak istiyorum tutar mı daha doğrusu ne yapmalıyım ki tutmalı nasıl bir farkım olmalı ayrıca ofis açmak mecburi mi?

İş bağlayabilicek bir potansiyelin yada çevren yoksa,olmaz.

hadi sevişelim..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Nibun bunu yazdı
    Nvidia bunu yazdı
    Arkadaşlar merhaba kafamda bi iş düşüncesi var bir web işleri firması kurmak istiyo.rum hosting domain satışı dışında emlaklara vs yerlere web tasarım da yapmak istiyorum tutar mı daha doğrusu ne yapmalıyım ki tutmalı nasıl bir farkım olmalı ayrıca ofis açmak mecburi mi?

İş bağlayabilicek bir potansiyelin yada çevren yoksa,olmaz.

haklısın hocam çevrem yok ama iş bağlayabileceğimi düşünüyorum

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

kosgeb hibe başvurusu yap hocam.. Nibun hocada haklı ikamet ettiğin yerde çevreye bak olmayan işlere giriş senin iş biraz yaygın olduğu için muhasebecilerin nasıl çevresi yaygınsa seninde öyle olmalı çevre desteği şart yoksa öbür türlü açtığın gibi kapatırsın biraz zor gibi görünüyor..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    essan bunu yazdı

kosgeb hibe başvurusu yap hocam.. Nibun hocada haklı ikamet ettiğin yerde çevreye bak olmayan işlere giriş senin iş biraz yaygın olduğu için muhasebecilerin nasıl çevresi yaygınsa seninde öyle olmalı çevre desteği şart yoksa öbür türlü açtığın gibi kapatırsın biraz zor gibi görünüyor..

Çok paraya ihtiyaç var mı hocam birde burada sadece 2 tane bu işi yapan firma var biri aktif diğeri pek değil ayrıca nasıl bir fark yaratırsam tercih edilirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

bu kosgebden dükkanın falan yoksa hibe alabilirmiyiz hocam ? ayrıca sonucları netlendirmek için ne yapmamız lazım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Çok paraya ihtiyaç var mı hocam birde burada sadece 2 tane bu işi yapan firma var biri aktif diğeri pek değil ayrıca nasıl bir fark yaratırsam tercih edilirim

yerel düşünüyorsan ucuzluk yeter sana, ajanslar çok para kazanıyor ama ajanslardan falan kaçan çok ucuzcu adam var ölücüleri toplayabilirsin farkın bu olur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı
    essan bunu yazdı

tek olayın pazarlama olucaktır hocam, çenesi kuvvetli birini bulucaksın

çalıştığım yerde bi iş arkadaşım var herif bağıran çağıran küfür eden müşteriyle konuşuyo, 10 dakika sonra  adam/ kadın evine yemeğe falan çağırıyo, geçen bi tanesi köy tereyağı gönderdi.(sigorta şirketinde çalışıyorum, sigortanın karşılamadığı bazı durumlarda müşteriler delirebiliyo)

böyle şeytan tüyü olan adamlar var, bunlardan bitanesini yanına al işinide temiz yap çevre yaparsın ufaktan

ve şunu unutma türkiyede yeterince zeki insan var, ihtiyacımız olan şey dürüst insan.iş yaparken bunu kesinlikle unutma.birde işi mutlaka kıytırıktan da olsa remiyete dök , excelde bi form hazırla maille adama bunu kaşeleyip geri gönderin işinize başlayayım de, bi ciddiyet olsun.adamında hoşuna gidecek güveni artacaktır, yarın bi gün sorun olduğunda da elinde belgen olur

şahıs şirketi olarak başlayabilirsin, faturası kaşesi muhasebecisi damga pulu derken 200-300 tl gibi bi masrafın çıkar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı
    essan bunu yazdı

yaptığın işe göre değişir hocam dükkan açıp bu şekilde yürütmek istersen muhasebeciye masraf, şirket kurulumu için ticaret odası ve ilgili yerlere masraj, dükkan masrafı, broşür, tanıtım masrafı v.s. vs. gidiyor hocam ben dükkan açmadan yürütecem dersen o zaman kapı kapı dolaşıp tanıtım kartını bırakacaksın evden oturduğun yerden yürüt.. nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama oturduğun şehirin tanıtımı içinde site kurup firmaların reklamlarını yapabilirsin mesela ; a firması ile b firmasına teklifini sunarsın aylık şu kadar reklama ana sayfaya tanıtım yaparım diye baktın her ikiside kabul etmedi o zaman c firmasına gidip o adama beleşe yapacaksın ki a ve b firmalarıda senin kapına gelecekler milleti birbirine düşüreceksin :) mesela yerel seçimler yaklaşmak üzere adaylardan hangisi en yüksek verirse onun reklamınıda yaparsın veyahutta internet haberciliği yoksa bir yandan internet haberciliğine el atarsın millet oturduğu şehirdeki haberleri okur diğer yandan o siteyede firmanın reklamını yaparsın, ayrıca sponsor bulursan ajans haberlerine üye olursun haberlerin verilerini otomatik çekersin, habercilik yapmazsın yani onunda aylık 250-300 TL civarında abonelik parası var sanırım tam bilmiyorum ama sponsor bulabilirsen bir kuruş masrafın olmaz siteninde tescil hakkını üzerine alırsın bir harfini çalsalar anında kapattırırsın işte bir sürü seçenek var sadece tüyo verdim..  :) son olarak kosgeb broşür, kırtasiye, tescil gibi kredi desteği veriyor sanırım..

essan tarafından 07/May/13 23:22 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam öle yeni girişimcilerin genelde düştüğü hata, şirketleşip brosur fln basinca birden müşterilerin artacağını düşünmek. Sen bi firma açmadan yeteri kadar müşteri edin, kaç müşteri ile ofisin kirası, muhasebecinin, telefonun elektrigin parası çıkar bi hesapla sonra o hedefe doğru bir hareket et önce.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Teşekkürler hocalar önerilerinizi dikkate alacağım hazırlıklara başlıyayım

Toplam Hit: 1286 Toplam Mesaj: 11