folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder First Lady,Cafe Milanoda

First Lady,Cafe Milanoda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

DHA - WASHINGTON - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in eşi Annalisa Şimşek ve Washinton Büyükelçisi Nabi Şensoy'un eşi Gülgün Şensoy'la Washington'ın gözde mekânlarından Cafe Milano'da akşam yemeği yedi.
    Garsona yiyeceklerde domuz eti ve alkol olup olmadığını soran Gül enginarlı Milano pizza istedi. Orijinal Milano Pizza'da yer alan domuz eti Gül'ün pizzasına konulmadı. Hayrünnisa Gül, ana yemek olarak da ıstakozlu makarna siparişi verdi. Yemek için 'Cafe Milano' 500 dolar hesap çıkardı. Hesap heyet tarafından ödenmedi ancak faturanın yüzde 20 bahşiş ile birlikte Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'ne gönderilmesi istendi.
    kaynak-radikal

--
    kimsenin dikkatini çekmemiş yaziyim dedim,biraz eski bi haber bi kaç günlük.
    cafe milanoya gidebilirler benim için problem değil.hadi hesabı büyükelçiliğe ödettiler o da problem değil.hadi BAHŞİŞİ dahil oraya ödettiler sorun değil.ama burada bir yanlışlık yok mu?
    onlara göre türban çok önemli,takmaları gerek buraya kadar anlıyoruz.ama bu kadar dinli,imanlı kişilerse kendilerine göre,bu lüks düşkünlüğü nedir?milyonluk hesaplar,kıyafetler vs vs.ha cmhbaşkanlığı köşknüe yaptığı trilyonluk(kaç trilyonluk?) tadilattan bahsetmiyorum.
    işlerine gelince allahın emiridir,inanışlarıdır cart curtta bu nasıl bir inanıştır?yani gerçekten kendi içlerinde bi tezat oluşturmuyolar mı hareketleriyle yaptıklarıyla?islamda bu kadar lüksün yeri olduğunu düşünmüyorum,ha benim o kadar param olsa gider yerim ama ben  ya da siz sanıyorum ki bunlar gibi dindar gözüküp,türban takıp,allahın emirlerini yerine getiriyorum diyip böyle birşey yapmazsınız?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------

DHA - WASHINGTON - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in eşi Annalisa Şimşek ve Washinton Büyükelçisi Nabi Şensoy'un eşi Gülgün Şensoy'la Washington'ın gözde mekânlarından Cafe Milano'da akşam yemeği yedi.
    Garsona yiyeceklerde domuz eti ve alkol olup olmadığını soran Gül enginarlı Milano pizza istedi. Orijinal Milano Pizza'da yer alan domuz eti Gül'ün pizzasına konulmadı. Hayrünnisa Gül, ana yemek olarak da ıstakozlu makarna siparişi verdi. Yemek için 'Cafe Milano' 500 dolar hesap çıkardı. Hesap heyet tarafından ödenmedi ancak faturanın yüzde 20 bahşiş ile birlikte Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'ne gönderilmesi istendi.
    kaynak-radikal

--
    cafe milanoya gidebilirler benim için problem değil.hadi hesabı büyükelçiliğe ödettiler o da problem değil.hadi BAHŞİŞİ dahil oraya ödettiler sorun değil.ama burada bir yanlışlık yok mu?
    onlara göre türban çok önemli,takmaları gerek buraya kadar anlıyoruz.ama bu kadar dinli,imanlı kişilerse kendilerine göre,bu lüks düşkünlüğü nedir?milyonluk hesaplar,kıyafetler vs vs.ha cmhbaşkanlığı köşknüe yaptığı trilyonluk(kaç trilyonluk?) tadilattan bahsetmiyorum.
    işlerine gelince allahın emiridir,inanışlarıdır cart curtta bu nasıl bir inanıştır?yani gerçekten kendi içlerinde bi tezat oluşturmuyolar mı hareketleriyle yaptıklarıyla?islamda bu kadar lüksün yeri olduğunu düşünmüyorum,ha benim o kadar param olsa gider yerim ama ben  ya da siz sanıyorum ki bunlar gibi dindar gözüküp,türban takıp,allahın emirlerini yerine getiriyorum diyip böyle birşey yapmazsınız?

şimdi onlara bunu desen

bizde insanız yapamazmıyız derler..

olayda her kapanan konu gibi örtpas edilir gider.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:

kaynak-radikal

--

Evet! Haklısın. Yürü ba! Kim tutar seni!

Amerikanın fırst bilmem nesiyle gidip ekmek arası yemesi gerekirdi! Ne de olsa müslüman.Kapalı! Haketmiyor. O Siz gibi değil!

Derken qüne$ doqdu ufku çizen kahve renqi daqLarın ardından,ve Senin ßa$ın omZumda!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    insan değilsin anlaşılıyor.o kapalı bunu haketmiyor yazmama rağmen böyle birşey dediğimi çıkarmışsın helal olsun sana.
    başı kapalı  insan hiçbirşeyi haketmiyor demekle yazım arasında çok fark var,ama olmayan şeyne biliyo musun,sen de bunu anlayacak/ayırt edecek kafa.işte bu yok.olayı sptırmaya bayıldığın zaten ortada,ekmek arası mı yesinmiş =) 
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

şimdi dediğin doğru islamda isfar iyi değildir fakat bahsedilen kişi ülke cumhurbaşkanının eşi gavurca tabiriyle "first lady" o makamda bulunan bi insanında o makama göre davranması gerekir diye düşünüyorum ben netiece reisicumhurun eşidir,sokakta köfte yese o makama uymaz yapsa alkış alırmı bilemem ama yapmasada kötülemek yoktur. fakat zaten israfta insanın gelirine göredir orta halli memur çocuğu eline 1500 liralık cep telefonunu 36 ay vadeyle almışsa bu israftır bizzat şahit oldum. fakat ayda 30 bin lira geliri olan adam bunu alırsa çokta israf olarak görmemek gerekir. yukarda yapılanda lüks düşkünlüğü değildir bende üst düzey bi bürokrat olsam gider öyle yerlerde yerim. peki sen anti oksidan reisicumhur olsan amerikada bulunsan "hot dog" mu yerdin yol kenarından.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    insan değilsin anlaşılıyor.o kapalı bunu haketmiyor yazmama rağmen böyle birşey dediğimi çıkarmışsın helal olsun sana.
    başı kapalı  insan hiçbirşeyi haketmiyor demekle yazım arasında çok fark var,ama olmayan şeyne biliyo musun,sen de bunu anlayacak/ayırt edecek kafa.işte bu yok.olayı sptırmaya bayıldığın zaten ortada,ekmek arası mı yesinmiş =) 

:D:D:D

Yukarda dememişmisin yavrum ben olsam hadi neyse de o niye diye. Onun senden tek farkı başı kapalı,belki sen onu kendinden daha müslüman dindar falan görüyorsundur. Bide o var. O bunlar için hak etmiyormu ? Sen cumhurbaşkanı olsan sana israf serbest ona değil.Niye o daha dinine bağlı yada kapalı.

Dediğinden bu anlaşılıyor.Eğer yanlış anlaşılıyorsa düzelt.Doğruları anlayalım.İnan tek istediğim bu!..

Derken qüne$ doqdu ufku çizen kahve renqi daqLarın ardından,ve Senin ßa$ın omZumda!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek
    sanane arkadaşim ya isteyen istediği dini istediği gibi yaşar bunu kımse karişamaz ahiretde o vericek hesabi sen değil

sen hep daha önce öpülmüş bir kadının dudaklarında sana dair cümleler bekledin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek
    1963 bunu yazdı:
    sanane arkadaşim ya isteyen istediği dini istediği gibi yaşar bunu kımse karişamaz ahiretde o vericek hesabi sen değil
    Mahalle baskısı diyorlar.Baksana adamlar mahalleyi falan aşmış.Direk köşke baskı yapıyorlar!..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:

kaynak-radikal

--

sanane a.q ? buda mı battı lan ?

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek

inSanDeiL bunu yazdı:
    1963 bunu yazdı:
    Mahalle baskısı diyorlar.Baksana adamlar mahalleyi falan aşmış.Direk köşke baskı yapıyorlar!..

vallahi anlamıyorum ya tamam o parayi nerden buldugunu nerden geldıgını sorgula yadirga ama yok bu karnin başi kapali dinine cok bağli ya neden israf yapıyor gibi saçma salak birşey olmaz bende ibadetlerimi yerıne getirmeye calısan bir insanım ama yerı geldimi sevgilimlede sevişirim beni kimse yargılayamazkı ben dinimi boyle yaşiyorum günahimi kendıme işliyorum

bunun hesabini yaratana veririm sana değil

eğer ortada mahalle baskısı varsa  dinini yaşamaya calısanlara karşi var baksana su tahribat forumunda mini etekli bir kızı kim eleştirmişki? bası acık dıye kim yadirgadiki ?

sen hep daha önce öpülmüş bir kadının dudaklarında sana dair cümleler bekledin
Toplam Hit: 1345 Toplam Mesaj: 10