folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Flash Belleğin Çip Yazılımını Nasıl Yeniden Yüklerim? (Yardım)

Flash Belleğin Çip Yazılımını Nasıl Yeniden Yüklerim? (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar elimde buradaki gibi 32 gb usb var.

bunu aktif olarak kullanıyordum taa ki geçen gün gittiğim kurstaki bil bilgisayardan bulaşan virüs sonrasına dek sorun yoktu. (emin değilim ama sorun virusten oldu sanırım çünkü daha önce de aşağıdaki program ile belleği formatladım o zaman yazma koruma hatası vermemişti)

ben bu belleği bir arkadaşın konusunda paylaşımda bulunduğum buradaki acronis programı nı kullanarak sadece imaj alıp geri yüklemede kullanıyordum. 

virüs sonrası tarama yaptım biçimlendirme yaptım belleğe herhangi bir şey yükleyip silebiliyorum ama linkini verdiğim acronıs i oradaki yönergeye göre yüklemek isteyince device media is write protected hatası  alıyorum. (Normal bilgisayardan ve yönetteki disk yönetimi kısmından biçimlendirme yapabiliyorum)

hemen netten baktım çözüm için önce çip bilgilerini alıp, ona göre ilgili siteden programı indirip gerekli yüklemeyi yapmam gerekiyormuş 2 gündür onu yapmayı deniyorum. denemediğim program kalmadı ama hala çözüm bulamadım. sanırım hala yanlış ya da eksik birşey yapıyorum.

Buradaki konuda anlatılan yöntemle (başka sitelerden de farklı yöntemlerde dahil) çip bilgilerini sıfırlayıp yazma korumasını kaldırmak istedim ama olmadı

bana yardımcı olur musunuz?

flash bellekten ChipGenius_v4_00_0807 programı ile aldığım bilgiler aşağıda

Description: [F:]USB Yığın Depolama Aygıtı(Generic USB Flash Disk)

Device Type:        Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00

Current Speed: High Speed

Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 6387

Serial Number: 2VGQE9BA

Device Vendor: Generic

Device Name: USB Flash Drive

Device Revision: 0100

Manufacturer: Generic

Product Model: USB Flash Disk

Product Revision: 8.01

Controller Vendor: Alcor Micro

Controller Part-Number: SC708(FC8708)/AU6987 [CA03] - F/W 3603

Flash ID code:      ECDED572 - Samsung K9PFG08U5M - 4CE/Single Channel [MLC-8K] -> Total Capacity = 32GB

Tools on web:       http://dl.mydigit.net/special/up/alcor.html

eyuperol tarafından 12/Oca/20 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

https://www.bleepingcomputer.com/download/hp-usb-disk-storage-format-tool/dl/352/Hocam işe yarar mı bilmiyorum ama şunu dener misin (indirince yönetici olarak çalıştır)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bi rus sitesi vardı orada usbler için fw ler vardı ama bulamadım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Bu çözülebilen bi sorun muydu? Vay anasını. Çözülmez diye daha geçen gün çöpe attım bi tane.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

windowsun diskpart programını biçok defa benzer durumlarda kullandım. adımları aşağıya kopyala yapıştır yapıyorum :

Open a Command Window (cmd)
    Enter diskpart
    Enter list disk (it is important you KNOW which disk is the USB key you are formatting)
    Enter select disk x where x is your USB key
    Enter clean
    Enter create part primary
    Enter select part 1
    Enter active
    Enter format fs=fat32 label="Tabernus" (Label is optional - ensures USB key is labelled as Tabernus in Explorer etc)

valar morghulis ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

https://www.usbdev.ru/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

https://www.usbdev.ru/

evet bu site baya işe yarıyor hatta ilk mesajda yayın evlerinin verdiği belleklerin çip yazılımını bulup yükledim de şimdi bu bellek için çözümü bulamadım malesef.

gariptir okulda bugün başka bir bilgsayarda verdiğim acronis (aynı) zip inin içindeki format aracını açıp konuya neden olan belleği biçimlendirdim, başka bir bilgisayarda biçimlendiremedim o_O

acaba bellekten değil de kullanılan bilgisayardan (benim bilgisayarımdan) kaynaklı bir durum mu ki?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    111450045
    111450045's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

https://www.bleepingcomputer.com/download/hp-usb-disk-storage-format-tool/dl/352/Hocam işe yarar mı bilmiyorum ama şunu dener misin (indirince yönetici olarak çalıştır)

Bunu çok kullandım birçok usb yi kurtardım böyle.Olur mu bilmem ama Linux gibi sistemlerle yada Acronis Disk Directorla farklı biçimlendirmelere alıp nprmal sona ntfsye alarak deneyebilirsin.

vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.(Mustafa Kemal Paşa)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    111450045 bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı

Bunu çok kullandım birçok usb yi kurtardım böyle.Olur mu bilmem ama Linux gibi sistemlerle yada Acronis Disk Directorla farklı biçimlendirmelere alıp nprmal sona ntfsye alarak deneyebilirsin.

denedim hocam hatta 32gb disk i bir saatten biraz uzun sürede biçimlendirdi, sonuç aynı ama acronis disk director ü de bir deneyeyim.

Toplam Hit: 1404 Toplam Mesaj: 9
device media is write protected hatası