folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Flash Bellekte Bazı Dosyaların İçi Boş Görünüyor

Flash Bellekte Bazı Dosyaların İçi Boş Görünüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

flash bellegi bicimlendirdim.

icine farkli klasorlerde muzik albumleri attım.

flash bellegi cikarip baska bir bilgisayara taktıgımda bazı dosyaların içi boş gorunuyor.

bu dosyaları linux te actigimda ise icinde garip sembollerden olusan dosya isimleri gorunuyor.

gizli dosyalar windowsta gorunur halde sistem dosayalarida gorunur halde. fakat bu garip dosya ismine sahip klasorler windowsta bos gorunuyor icine yeni bi dosya olusturmaya kalktigimda restart oluyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUARDIAN
    GUARDIAN's avatar
    Erkek
    büyük ihtimal flash bellek virüslerinden bir tanesidir.Genelde bu tip zararlılar kendisi klasör oluşturur veya klasörün içini boş gösterir veya var olan klasörü hiç göstermez vs vs vs...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

bende öyle olduğunu düşünüyorum da , çözüm için bi fikir sunarsınız diye yazdım buraya :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Biçimlendir geri dönüşümü yapılamaz o dosyaların...

Dur be kadınnnn....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

A_REX bunu yazdı:
    -----------------------------

Biçimlendir geri dönüşümü yapılamaz o dosyaların...

dosylar umrumda degilde bicimlendirdim zaten dosyaları tekrar attığımda yine aynısı oluyor...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

yeni gelişme : 

bilgisayarda otomatik çalıştırma seçeneğini kapattım artık dosyalar kaybolmuyor

flash diski takıp çıkarınca dosyalar resimde görünen şekle giriyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUARDIAN
    GUARDIAN's avatar
    Erkek
    O virüs bilgisayarada bulaşmış şuanda pcyi temizlemekten başka yapabilecek birşeyin yok.Temiz bir bilgisayarda flashdiski biçimlendirsen dahi bu pcye takıp flashdiskin içine girdiğin an yine bulaşır... Edit : Pcyi temizlemek içinde sağlam bir anti-virüs kullanmalısın.Sıradan anti-virüsler bu virüsle başa çıkamazlar bilgin olsun...Bir öneride bulun dersen ben Kaspersky derim başka birşey demem.Kuracan Kaspersky internet security 2012yi,açacan pcyi güvenli modta,yapacan tam tarama ne var ne yok temizlicek.Ondan sonra atacan bi res pc açılınca takacan flashdiski,hiç içine girmeden sağ tık biçimlendir dicen.(ki büyük ihtimal flashdiski taktığın gibi kasper bi pencere çıkartacak taktığın aygıtta virüs var diye.Sil dicen ona silece)Sonra biçimlendirmeni yapacan,al sana temiz bir pc ve temiz bir flashdisk... :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

sistemde avira yuklu zaten

denediğim programlar :

Norman_Malware_Cleaner

ComboFix

FreeCommander

PandaCloudAntivirus

HiJackThis

Hitman Pro 3.5

Emsisoft Anti-Malware

bunlar durumu çözemedi çözebilecek arkadaş varmı içimizde ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

aynı problem linux ubuntu altında da gerçekleşiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Macintosh bul bi tane tak dosyaları kurtar. Orda herhangi bi sorun olmaz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUARDIAN
    GUARDIAN's avatar
    Erkek

aLsanCaK bunu yazdı:

sistemde avira yuklu zaten

denediğim programlar :

Norman_Malware_Cleaner

ComboFix

FreeCommander

PandaCloudAntivirus

HiJackThis

Hitman Pro 3.5

Emsisoft Anti-Malware

bunlar durumu çözemedi çözebilecek arkadaş varmı içimizde ?

"Norman Malware Cleaner" sadece malware temizleyicidir.Yani bir anti-virüs değildir.
    "Combofix"i güvenli modta ve masaüstünden çalıştırmadığın sürece etkili değildir.ki bazen karşısındaki virüs sağlamsa bu şekilde çalıştırsan dahi işe yaramayabiliyor...
    "FreeCommander" herhangi bir zararlı temizliğiyle alakası olmayan bir program,bir nevi dosya yöneticisi,bu ne alaka çözemedim? :)
    "PandaCloudAntivirus" web tabanlı çalışır.Kendi serverlarında senin dosyalarını kontrol eder bir nevi.Bunu hangi mantıkla üretmişler bilmiyorum.Zaten sağlam virüsler hosts dosyası değişikliğiyle yada regedit kaydıyla anti-virüs sitelerine erişimi engellerler.Bu program kendini güncelleyemedikten sonra ne işime yarayacak anlayabilmiş değilim.
    "HiJackThis" sadece kayıt defteri yöneticisidir.Zararlı temizliği yapamaz.Karşına çıkardığı girdilerden senin bir seçim yapman lazım.İstediklerini seçersin ve sil dersin.Eğer o girdiyi silebiliyorsa silmeyi dener silemiyorsa hiç uğraşmaz :)
    "Hitman Pro" daha önce hiç kullanmadım bilmiyorum.İsminide daha yeni duydum açıkçası.Benim bildiğim bi hitman oyun var ama onla alakası varmıdır ki? :P
    "Emsisoft Anti-Malware" yine sadece malware temizleyici özelliği olan bir yazılım...
    Özetle kullandığın yazılımların alayı cacık :) Bunlar anca boş beleş sıradan solucanları yakalasınlar onun dışında ayakta uyusunlar.Herkezin güvendiği 10 numara anti-virüs dediği NOD32 kurulu olan birçok pcde virüslerin çift kale maç yaptığına şahit oldum.O kadar sağlam bir anti-virüs ki sisteminiz korunuyor derken bile arka planda trojanlar koşuşturuyor :D Geçin şu fasofiso programları hocam ya.Sen bu saydıklarını şu listede görebiliyormusun? :) http://www.chip.com.tr/konu/ikinci-ceyregin-en-iyi-antivirusleri-secildi_28221.html

Toplam Hit: 2153 Toplam Mesaj: 11