folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Flutter İle Mssql Bağlantısı Hakkında

Flutter İle Mssql Bağlantısı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Flutter ile bir mobil uygulama yapıyorum. Mobil uygulamam localde çalışan mssql sunucusundan veri çekmesi gerekiyor. Daha önce kotlin ile jbdb ile direkt bağlanıyordum ancak Flutter da ne yazık ki olmuyor. Şu anda Python ile flask kullanarak bir web api oluşturdum. Bunu bilgisayar açıldığında otomatik başlaması için regedit e ekledim. Sonra exe haline getirdim. Şu anda mobil uygulama üzerinden bağlantı kurup local bilgisayardan verileri alabiliyorum ancak bana pek sağlıklı olmadı gibi geliyor. Bunun için tavsiye edeceğiniz başka bir yöntem var mı acaba?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek

Selamlar hocam, tam olarak aynı durumla karşı karşıyayım bi arkadaşın ödevi ile ilgileniyoruz flutter tabanlı olarak. Ben olaya şöyle bir örnek ile başladım ama bazı ufak problemler var. Genel olarak aşağıya koyduğum örnekteki gibi herşeyi yapıyoruz ama mysql ile veri alışverişinde mobil uygulamadan butona basınca veriler boş olarak gidiyor. SQL tablosuna boş kayıt yapıyor yanı boşluk tuşuna basılmış gibi karakteri öyle kabul ediyor kayıt yapıyor.

Örnek Login-Register Flutter&PHP

https://flutter-examples.com/flutter-online-user-registration-using-php-mysql-server/

https://flutter-examples.com/flutter-online-user-login-using-php-mysql-api/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iKlotho
    iKlotho's avatar
    Erkek

Firebase kullan hocam illa relational db mi lazım?

Too weird to live, too rare to die.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ek olarak api Olmadan direkt db bağlantısı yapman doğru değil hocam. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1661 Toplam Mesaj: 4
mssql flutter flutter