folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder For Loop Kullanmaktan Daha İyi Bir Çözüm?

For Loop Kullanmaktan Daha İyi Bir Çözüm?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Selam,

Yapılması gereken;

100 takip edici hesap var (follower) diyelim

300 takip edilecek hesap var (user) diyelim

Her followera sırayla login olunup, 25'er tane usera takip attıktan sonra, sıradaki usera geçilecek.

Tüm followerlar takibi bitirince tekrar başa dönüp 25'er tane daha atıp liste sonuna kadar bu döngü devam edecek.

Bende şöyle bir yapı ile iç içe for kullanarak çözdüm. İlk defa python yazıyorum, açıkçası bunu for ile çözmek içime sinmedi. Pythonda bu karmaşık görev sistemini yapmanın daha iyi bir yolu, tekniği ya da metodolojisi var mıdır bilemedim python üstadlarına sormak istedim.

for i in range(0, math.ceil(userCount / _step)):
        for j in range(0, len(followers)):

...

loginAccount(username, password)

for k in range(0, _step):

...

followUser(nextUser[0])

...

Sevgiler.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hesaplar askı yemiyor mu ? :D 4 sene önce bıraktım bu işi sırf bu yüzden :D Sürekli Telefon doğrulaması istemiyor mu ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

thread kullancan knk google da bin tane örnek bulursun

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

Redis Queue, Celery benzeri bir sistem kullan.

Acı Çekene Saygı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

@MhmdAlmz

Mobil veri kullanarak her hesap geçisinde ip resetletiyorum hocam, şuanlık sorun gözükmüyor çok büyük takip listesi ile de test etmedim henüz, sonuçları yazarım buraya hatta akşam işlemleri ne kadar hızlı yaptığını gösteren bir video da ekleyim belki farklı fikirler çıkar

@yolbulucu

Kankam eşzamanlı olmasını istemiyorum görevlerin

@FrodoTheYuzuksuz

Teşekkürler, celery aradığım şeye benziyor biraz kurcalayayım.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    yunusemre bunu yazdı

@MhmdAlmz

Mobil veri kullanarak her hesap geçisinde ip resetletiyorum hocam, şuanlık sorun gözükmüyor çok büyük takip listesi ile de test etmedim henüz, sonuçları yazarım buraya hatta akşam işlemleri ne kadar hızlı yaptığını gösteren bir video da ekleyim belki farklı fikirler çıkar

@yolbulucu

@FrodoTheYuzuksuz

oh yes. hızı merakj ettim, sanki kağnı hızında yapacakmış gibi geliyor bana ama ip değiştirme mevzusundan ötürü. 

Bi de python bana şey gibi geliyo, yapabileceğin şeyleri düşünmek yerine yapamayacağın şeyleri düşününce hem zamandan tasarruf ediyorsun hem de çözüme çok daha kolay ulaşıyorsun gibi.. 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    yunusemre bunu yazdı

@MhmdAlmz

@yolbulucu

@FrodoTheYuzuksuz

e eş zamanlı olsun istemiyosan for döngüsü yapıcan işte hacı :D anlamıyorum ne aradığını.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

@yolbulucu

PHP ile yapsam queue ye sokardım mesela, ama python ilk defa yazdığım için ilk aklıma gelen yolla yaptım acemice olduğunu düşündüm ve daha stabil bir yolu var mı merak ettim olay bu :)

@SweetyVolty

ADB ile yeni ip almak 5 saniye sürmüyor hocam

device.shell("svc data disable")

device.shell("svc data enable")

olay bitti.

Pythonda çoğu şeyin bu kadar kolay çözülebilmesi acayip hoşuma gitti benimde.
    yunusemre tarafından 30/Ağu/22 17:23 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    yunusemre bunu yazdı

@yolbulucu

PHP ile yapsam queue ye sokardım mesela, ama python ilk defa yazdığım için ilk aklıma gelen yolla yaptım acemice olduğunu düşündüm ve daha stabil bir yolu var mı merak ettim olay bu :)

@SweetyVolty

ADB ile yeni ip almak 5 saniye sürmüyor hocam

device.shell("svc data disable")

device.shell("svc data enable")

olay bitti.

Pythonda çoğu şeyin bu kadar kolay çözülebilmesi acayip hoşuma gitti benimde.

abi amacın işleri arkaplana atmak mı ?o zaman yanlış anladım pardon. celery kullanabilirsin müridin dediği gibi.

Toplam Hit: 1746 Toplam Mesaj: 9
python