Format Atmadan Harddisk Bölme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

260mb oem bölümü

1,44gb kurtarma bölümü

260mb efi bölümü

430,98gb -kullandığım kısım C:

32,71gb kurtarma bölümü(recovery kısmı sanırım burası)

Şu anda harddiskte bu 5 bölüm var. şimdi ben bunu bilgisayarımdan yönet diyerek ayırmaya çalışıyorum ama 50küsur gb boş alan olmasına rağmen ancak 440mb ayırabilirsin diyor. Varmı bunu nasıl halledebileceğimi bilen? googleda aradım ama yanıt bulamadım.

:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kararti
    kararti's avatar
    Erkek

Ben particion macig programıyla tek parça HDD yi 2 ye bölmüştüm format atmadan bir incele istersen.

Bayram geçtikten sonra yak g.tüne kınayı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

küçültme işlemi yaptın mı hocam yapmadıysan yap  olmadıysa partition magic ile yap.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Çözüm bulamadım derken biraz da ondan bahsediyordum, evden çıkarken aceleyle yazdım eksik oldu. Norton Partition Magic 8.05 denedim win2000 de xpde çalışıyorum dedi hata verdi win8de. Birimi küçült dediğimde de 440 mb ayırabilirsin diyor, 60gb civarı boş alan var, 30 ayırsam yetecek ama olmuyor. Hdddeki alanları yazmamın sebebi de win7de 5den fazla bölüme izin vermiyordu belki ondandır, gereksiz bölüm varsa siler hallederim belki diye düşünmem.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

Makinaya acronis 2010 kur kurduktan sonra security zone olustur olusturdugun bolumu disk yoneticisinden sil sonra yeni bolum olustur de islemem tamam partition magic sakat biraz

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Win xp mi var pcde win7 mi sistem yoneticisinde baktinmi orda hdd yoneticisi var ben oradan onceden yaptiydimdi oluyor ama belki sende baska bi olay vardor. Dedigimi denemediysen bi dene olmadi at tm bakalim belki cozum buluruz.

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Disk birleştirİci yaptıktan sonra denermisin hocam aklıma gelmişti fakat denememiştim..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

hocam bölceğin disk boşsa. disk yönetimindende bölebilirsin.silip tekrar oluştur.alanı yarısı olarak ayarla.olması lazım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Sevgili müridler harddisk boş olsa anasını ağlatıcam zaten ama harddiskte sadece 50-60gb civarı boş yer var. Ve ben bu dosyaları silmeden harddiski nasıl bölerim ona uğraşıyorum.

Sistem win8, cihaz sony vaio svf1521qstb. Aletin biosunda legacy ve uefi boot modları var, uefi seçiliyken usb bellekten başlamıyor, legacy seçiliykende normal harddiski görmüyor. Ben de harddiskten 20-30 gb ayırıp oraya bi linux dağıtımı kurmak istiyorum.

Dediğiniz "Bilgisayarıma sağ tıkla; Yönet->Depolama->Disk Yönetimi" kısmında 5 bölüm olduğunu ve kullandığım kısım olan C:'yi "Birimi Küçült" diyerek bölmeye çalıştığımda bana sadece 440 mb ayırabilirsiniz dediğini söyledim. Bunu daha önce yapıp win7 sistemin yanına ayrı kurulum yapıp dual boot hale getirdim ama bu alette yapamıyorum.

Norton Partition Magic'in de çalışmadığını söyledim.

Görünüşe bakılırsa bütlerden sonra dosyaları toparlayıp temiz bi kurulum yapmam gerekicek :))

wasd tarafından 20/Oca/14 13:25 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Niyeyse windowsta diski 5 parçanın üstüne bölerken hata veriyor.  Ben de bölemeyince linux kurup da bölmüştüm geçenlerde.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Ayazz bunu yazdı

Niyeyse windowsta diski 5 parçanın üstüne bölerken hata veriyor.  Ben de bölemeyince linux kurup da bölmüştüm geçenlerde.

win7de izin vermiyor 5den fazla bölmene, win8de 6. parçayı ayırabiliyorum ama 50küsur gb boş alan olmasına rağmen 440mb ayırabilirsin diyor. Disk sıkıştırma yapıp deniyim dedim ama çok uzun sürüyor, bitmesi 1-2 gün sürer.

Toplam Hit: 2072 Toplam Mesaj: 11