folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Formatlıyamıyorum Ve Silemiyorum? USTALAR

Formatlıyamıyorum Ve Silemiyorum? USTALAR

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YazuZA
    YazuZA's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar yeni bir makine aldım.AMD XP 2500,Asus A7V8-MX Anakart,64Mb nivida geforc4 MMX440 8X, 256 ddram ve diğerleri
    sorun 1. açılışta xp logosunu çok görmemden başladı
    sorun 2. xp den fazgeçtim format attım bu sever xp yi kuramıyorum biostan cd yi ayarlıyorum bir türlü (boot etmiyor) görmüyor. Ama 98 cdsini görüyor. 98 kurduktan sonra xp "yi 2.partisiona kurabiliyorum.(Direk xp kuramıyorum) (98 çalıştırdığımda d. yi görmüyor , ama xp de problem yok 2 bölümüde görüyor)
    sorun 3. Bu seferde c: 98 formatlıyabiliyorum. ama d: xp yüklü olan formatlanmıyor yani diskimi birleştiremiyorum neden acaba.
    cevaplarsanız sevinirim. USTALAR :)
    gerçi xp cdsine güvenmiyorum bugün yenisini deniyeceğim amam yinede cevaplarsanız

...Yakuzaga.....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SCOOP
    SCOOP's avatar
    Erkek
    Abi formatlanması lazım.Şöyle yap 98 başlangıç disketi ilen başlat makinayı onunla format atabilirsin.

www.fulloyun.com Gerçek Oyuncuların Sitesi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    Dosya sisteminin NTFS ye çevirmişsin. win98 d sürücüsünü o yüzden görmez.. yapacağın işlem basit
    ya kullanmasını biliyorsan Symantec"in partition magic programını kuracaksın yada winxp cdsi ile başlatıktan sonra,xp dosyaları kopyalandıktan sonra, çıkan dosya sistemi hakkında menüden bölüm sil diyip xp nin olduğu bölümü sileceksin.daha sonra bilgisayarı resetleyip 98 disketityle yada cdsi ile başlatıp d sürücüsüne fdisk ve format atacaksın..

XmesutX
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YazuZA
    YazuZA's avatar
    Erkek
    önerdiğiniz şekilde bir deneyi bakalım yapabilecekmiyim akşama halledersem bildiririm.
    98 baş.disketiyle açıyorum fdisk programında sil bölümünde c: siliyorum sonra d:yi silmiyor.
    xp cd"si ile başlatamıyorum bunun nedeni ne cd2yimi değiştirsem

...Yakuzaga.....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pilot
    pilot's avatar
    Erkek
    XP yi cd den calistirmak icin biyo lardan ilk boot olarak cd yi sec xp yüklenirken dikkat et tekrar start verdigi zaman hemen biyo lara gir ve boot olarak eski haline getir yani ide o i sec

Ucmak bir tutgudur...
Toplam Hit: 2171 Toplam Mesaj: 5