Fotoğraf Makinası Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese iyi akşamlar,

Yeni sitemin içeriği nedeniyle konserlere gidip fotoğraf çekmem gerekiyor. şöyle kaliteli yani siteye resim koycak kadar kalitesi olsun yeter . ama cebimide fazla yakmasın istiyorum. Öneriniz ne olur ?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

Herkese iyi akşamlar,

Yeni sitemin içeriği nedeniyle konserlere gidip fotoğraf çekmem gerekiyor. şöyle kaliteli yani siteye resim koycak kadar kalitesi olsun yeter . ama cebimide fazla yakmasın istiyorum. Öneriniz ne olur ?

her ne kadar 3 yıldır makinem olsada daha bu işlere yeni meyil ettim. Dolayısı ile bir pararesin bu konudaki fikirleri sadece bir ip ucu verebilir. Daha deneyimli mürdiler var sitede onlar yardımcı olacaktır

fakat kişisel deneyimimi paylaşmak isterim, cebim yanmasın demişsin bu biraz göreceli bir kavram o yüzden fiat aralığını çok düşünmeden yazıyorum.

Ben canon 650D aldım.  Şu an giriş seviyesinde alaibleceğin en basit en mantıklı makina olacaktır sanırım. Çünkü dönen ekranı filan dokunmatik kolaylık sağlıyor.

Foto konusunda bir site vardı şu an adını unuttum, sen siteye hangi marka makine ile hangi lensle arama yaptığında çıkan fotoları gösteriyordu. o fikir verebilir.

Genelde herkes iş insanda makinada değil derler 650D ilen çekilen fotolara bakınca bencede süper iş çıkarmış adamlar var.

Fakat fakat fakat  650D crop bir makine, benim gözüm hem full screen makinelerde oluyor. Onlarında şu an fiatını bilmiyorum dolar bu seviyedeyken alamayacağımı biliyorum çünkü.

Param olsa hemen FF alırım, Ama 650d den de memnun değilim diyemem

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Sony A37,A58 lere bakabilirsin. Türkiyede insanlar canon ve nikondan başka marka bilmezler ama sonyler avrupada çok tutuluyor fiyat performans olarak iyidir. Video çekimi de var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Sony A37,A58 lere bakabilirsin. Türkiyede insanlar canon ve nikondan başka marka bilmezler ama sonyler avrupada çok tutuluyor fiyat performans olarak iyidir. Video çekimi de var

Pentax araştırabilirsin bir de.

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

dedikleriniz araştıracağım çok teşekkür ederim

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

satim sana nikon d90 ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Nikon d90 işini görür ama konser çekimleri için sana iyi ve hızlı bir objektif lazım. Uşte cebini yakacak olan objektiftir. Örnek olarak nikon 70-200 f/2.8 işini çok iyi görecektir. Yada başlangıç kitleri iye başla tat alabiliyorsan boşa masraf etme. Birde bütçen ne kadar.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Nikon d90 işini görür ama konser çekimleri için sana iyi ve hızlı bir objektif lazım. Uşte cebini yakacak olan objektiftir. Örnek olarak nikon 70-200 f/2.8 işini çok iyi görecektir. Yada başlangıç kitleri iye başla tat alabiliyorsan boşa masraf etme. Birde bütçen ne kadar.

Hocam bütçem bin lira malum site yeni : www.notaver.com konservatuar okuyorum bestecilik okuyorum klasik müzik üzerine site, site yeni olduğu için fb a reklam falan veriyorum ondan bütçem kısıtlı bu aralar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

O zaman sana nikon d200 bakmanı öneririm. Eski bir model ama Profesyonel bir body.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

1000 liraya ikinci el bak. nikon tercih et. nikonlarda başlangıç ve orta segmentte parana göre performans alırsın. bir de konser ortamı karanlık olur yüksek iso değerlerinde kaliteli görüntü verebilecek modelleri ayrıca araştır.

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 1045 Toplam Mesaj: 10
fotoğraf fotoğraf makinası