Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Fotoğrafçılığa yeni başlayacak birine bir makine almak istiyorum(İş amaçlı değil, kompozisyonları güzel yakalayan birisi). 500TL'den fazla vermesem iyi olur.

DSLR'a geçiş için, DSLR'dan çokta kötü olmayacak şekilde

Fujifilm FinePix S9500 ve herhangi bir S9xxx modelini düşünüyorum.

Siz ne diyorsunuz ? 450-500 arası ikinci ellerini buldum bu modelin. Yorumlarda baya iyi.

kvasir tarafından 25/Kas/16 10:31 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ben alalı 1.5 yıl kadar oluyor makineyi.

belkide 2 yıl

650d aldım   oz aman en yenisi o idi. yorumlarda herkes 550d bile işini görür diyordu.

şu an söyleyebilirmki cidden görürmüş.

yani fiyat ve bahsettiğin modelleri bilmem. Ama senin gördğüğn gibi önemli olan para değil komposizyon yakalayabilmen

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek

Fujifilm ile başlayacaksan hiç başlama hocam doğru düzgün vizör bile alamazsın dijital makinayla bir farkı yok. Canon 60d , 500d , 550d ile başlaman daha mantıklı . 18-55mm / 75-300mm kit şeklinde bulursan çok daha mantıklı olur. Fujifilm alarak fotoğraftan soğuma. 

Dante_
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Dante_ bunu yazdı

Fujifilm ile başlayacaksan hiç başlama hocam doğru düzgün vizör bile alamazsın dijital makinayla bir farkı yok. Canon 60d , 500d , 550d ile başlaman daha mantıklı . 18-55mm / 75-300mm kit şeklinde bulursan çok daha mantıklı olur. Fujifilm alarak fotoğraftan soğuma. 

Ben hiç anlamıyorum fotoğrafçılıktan, bu modelin dahili lensini övülmüş, birde DSLR ile köprü vazifesi kuruyor isteyen manual çekim yapsın detaylarla uğraşsın isteyen auto çeksin tadını çıkarsın denilmiş, trustedreview sitesi 10 üzerinden 10 puan vermiş, bende yedim açıkçası bunları.

İstiyorum ki alacağım kişi önce bir auto kullansın, sonra ilgilendikçe manual'i kurcalasın, bu cihaz ikisinede imkan veriyor diye düşündüm ben, yanlış mı düşünmüşüm ?

Birde lens dahili olduğu için dedim ileride lens parası falan uğraşmasın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byincesu
    byincesu's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı
    Dante_ bunu yazdı

Ben hiç anlamıyorum fotoğrafçılıktan, bu modelin dahili lensini övülmüş, birde DSLR ile köprü vazifesi kuruyor isteyen manual çekim yapsın detaylarla uğraşsın isteyen auto çeksin tadını çıkarsın denilmiş, trustedreview sitesi 10 üzerinden 10 puan vermiş, bende yedim açıkçası bunları.

İstiyorum ki alacağım kişi önce bir auto kullansın, sonra ilgilendikçe manual'i kurcalasın, bu cihaz ikisinede imkan veriyor diye düşündüm ben, yanlış mı düşünmüşüm ?

Birde lens dahili olduğu için dedim ileride lens parası falan uğraşmasın.

Hocam sen tadını aldıktan sonra lens almadan duramayacaksın.

O yüzden hocaların belirtiği makinelerle başlaman çok yol almanı sağlar.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Bence ikinci el nikon d200 bak. Eski model ama profesyonel dx formatında bir fotoğra makinesi. Zaten amacın kompozisyon olduğunu söylüyorsun. Tam bütçene uygun ideal bir gövde.

x-files tarafından 25/Kas/16 17:00 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek
    Dante_ bunu yazdı

git fuji ile başla hocam gayet iyi marka

la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

eğer 0 alacaksanız marta kadar bekleyin aşırı ucuzlama oluyor. şu an fiyatlar kabarık.

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 1084 Toplam Mesaj: 8
fotoğraf tl tavsiyesi 500 makinası