Fransızca Bilene İş Tavsiyeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Bir tanıdığıma iş ilanlarına bakmaktayım arkadaşlar. bazı şirketlerin iş ilanlarına baktım fakat hepsi üniversitede franızca bölümünü bitirdigine dair diploma istiyor. Bahsettigim kişi 25 seneye yakın yurtdışında kaldı anlayacagınız şakır şakır fransızca konuşuyor. Varmı böyle diplomasız serbest olarak çalışılabilecek yerler(otel olsun, turistik yerler olsun ama diploma istemeyen yerlerden). Tavsiyeleriniz nelerdir degerli muridler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Türkiyede turizm alanında fransızca heryerde geçerli bir dil değil.Bide tavsiyem diploaması yoksa bile Fransızca sınavına girip eline bir belge alsın.Mesela ing. için TOEFL falan var onun gibi.Öyle Fransızca biliyorum diyip iş aramak pek mantıklı değil.Belgesi olsun elinde en azından.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

selam, hocam şu sitelere bi göz atın 

http://www.ifturquie.org/bilginizi-oelcuen/?lang=tr

http://www.ciep.fr/en/delfdalf/DALF.php

delf, dalf gibi sınavlar var, bu sertifikları alırsa daha iyi olur.. 

fransa il iş yapan türk ya da fransız firmaların cv sini yollasın (ancak bu sertifikalar önemli)

onun haricinde tercüman ofislerine mail atsın, tercümanlar deneme metni yollayacak ve çevirmesini isteyecek, sonra onu başka bir uzmana kontrol

ettirecek ona göre kabul olunur.. 

bunun haricinde, tur firmalarıyla görüşsün (fransızca konuşan) ülkelere seyahat için tercüman/rehber olabilir, aynı şekilde o ülkelerdeki tur

operatorleriyle görüşsün ve türkiye için rehberlik yapabilir..

anlatım dili iyi ise özel fransızca dersi verebilir, bi ara sormuştum,saati 60 tl demişlerdi ben de cevap olarak, fransada yaşasam daha ucuza gelir demiştim :)) uygun fiyatta ders verebilir.. 

bunlar geldi aklıma

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

iş ilanlarına mota mot bakmayın açın telefonu konuşun icabında gidin adam iki yıl tecrübe diyor görüşüyorsun yarın gel başla diyor mesela :)

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osman38
    osman38's avatar
    Erkek

fransayla ticaret yapan firmaların dış ticaret bölümlerine başvuru yapsın aradıkları tek şart iyi derecede fransızca yazıp konuşabilmek. Ayrcıa citreon renault gibi büyük fransız firmalarına başvursun diploma istemezler yada egede özellikle sadece fransızlara iş yapan oteller var oralara başvursun 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

1-fransiz turistin agirlikli oldugu turistik yerlerde kuyumcular , dericiler , halicilar iyi para verir.. hanutculuk yapsin.

2-fransizca egitim veren okullarin sagina soluna yeminli tercuman fransizcadan-turkceye , turkceden-fransizcaya ceviri yapalir ilanlari yapistirsin. ozel ders verili yazsin.

3-club med eski adiyla fransiz tatil koylerinde is basvurusu yapsin.

4-kambocyada sinirda yasanlar, kimsesizler , multeciler icin kamplar var , bu kamplarda gonullu fransizca dersi verip cuzzi bir ucret ve bedava yeme,icme,konaklama (tatil) yapabilir.

hojucuk tarafından 07/Ağu/13 07:45 tarihinde düzenlenmiştir

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Hepinize teşekkürler hocalar.

Toplam Hit: 931 Toplam Mesaj: 7