folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Friedrich Nietzsche‘Nin Kitapları (Alınık - Takas)

Friedrich Nietzsche‘Nin Kitapları (Alınık - Takas)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Hocalar Kitapların Listesini bulamadım.

Eğer elinde olan varsa kitapların listesini versin. Okuyup gönderebilirim diyen varsa çok iyi olur. Karşılığında Belgesel yada Film verebilirim.

Kitaplar okunucak derecede olursa çok iyi olur şimdiden teşekkürler

!!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Azizim felsefe filan mı okuyorsun?

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

zeyrekli bunu yazdı:
    -----------------------------

Azizim felsefe filan mı okuyorsun?

Hayır Sadece okumak istiyorum.

!!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Belki seni daha fazla gaza getirir hem zaten bu gaza ihtiyacın var okuyabilmek için. Benden uyarması dostum Nietzsche normal bir yazar kitapları normal kitap değildir! Sadece Böyle buyurdu Zerdüşt 'e ne yazdığını açıklamak için yazılmış kitap sayısı dünyada binlere ulaşıyor.

En önemli kitabı budur ondan öncesi yazdığı Şen kitap var bir tane daha olacak anımsayamadım şimdi adını. Yanlış anlamanı istemem kesin bir gerçek var oda şu eğer belirli bir okuma tecrüben yoksa bu kitapları okuyamazsın. Müthiş bir ince zekanın ürünü olan betimleme ve alegorilerle dolu bir kitap hiçbir şeyi düz yazmamış. Ünlü lafıdır zati Beni ancak 200-300 yıl sonraki insanlar anlayabilecek diye. Velhasılilla okuyacağım diyorsan Böyle buyurdu zerdüşt 'ü dene...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

zeyrekli bunu yazdı:

Belki seni daha fazla gaza getirir hem zaten bu gaza ihtiyacın var okuyabilmek için. Benden uyarması dostum Nietzsche normal bir yazar kitapları normal kitap değildir! Sadece Böyle buyurdu Zerdüşt 'e ne yazdığını açıklamak için yazılmış kitap sayısı dünyada binlere ulaşıyor.

En önemli kitabı budur ondan öncesi yazdığı Şen kitap var bir tane daha olacak anımsayamadım şimdi adını. Yanlış anlamanı istemem kesin bir gerçek var oda şu eğer belirli bir okuma tecrüben yoksa bu kitapları okuyamazsın. Müthiş bir ince zekanın ürünü olan betimleme ve alegorilerle dolu bir kitap hiçbir şeyi düz yazmamış. Ünlü lafıdır zati Beni ancak 200-300 yıl sonraki insanlar anlayabilecek diye. Velhasılilla okuyacağım diyorsan Böyle buyurdu zerdüşt 'ü dene...

Nietzsche okumak istediğimde ilk olarak Nietzsche Ağladığında'dan başlamıştım ve okuyarak artık belli bi yere geldiğimi düşünüyorum yani artk Nietzsche'nin kendi kitaplarını okuyabilirim diye düşünüyorum.

!!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Güzel bir kitap ile başlamışsın ancak o kitap işi popülerleştirip basite indirgeyeyerek herkesin anlayabilmesini sağlamaya çalışan müthiş bir kitap. Nietzsche ağladığında nın filmide var bu arada ancak bu kitapta bahsi geçen şeyleri Nietzsche nin asıl kitaplarında bu kadar açık bulamazsın dene tabii ki ama bu kitaptan sonra hüsran yaratacaktır eminim. Nietzsche de O2nun yazdığı kitapların nasıl anlaşılması gerektiğini yazan binlerce kitaptan biri. Her 2 -3 yılda bir kere okuyan ve anlamadığı şeyler olduğunu görüp kendini kahreden felsefeciler tanıyorum. abartma filan asla yok adam tam bir süper zeka imiş durduğu yer hala tam aydınlığa kavuşmadı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EfsaneTurka
    EfsaneTurka's avatar
    Erkek

B.B.Zerdüşt'ü okumaya başlamıştım 50 sayfa okudum hiç bir şey anlamadım adam çok fazla alegorik bir anlatıma geçmiş. Al oku anlarsan bizi de aydınlat.

A face that awakes when I close my eyes
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Daha iddialı bir şey söyleyeyim eğer Böyle buyurdu Zerdüşt ü bitirpte birşeyler anlarsan yaşama bakışını kökten değişterecek en azından bende böyle oldu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

Nietzsche okumak isteyenlere/buraya yazanlara nacizane iki öneri:

1) Nietzsche "Nietzsche" diye yazılır :) .

2) En çok karıştırılan kavramlarından biri de "üst insan" kavramıdır; bu kavramdan "üstün insan" diye bahseden çeşitli kitaplar/yazarlar var.  İkisi birbirinden çok farklıdır.

Yapı Kredi Yayınları'nın "Cogito" diye bir dergisi var:

http://www.idefix.com/kitap/cogito-sayi-25-nietzsche-kayip-bir-kita-kolektif/tanim.asp?sid=KPZRVMBSQS0S46SFMMHA

İyi bir başlangıç olabilir.

Kolay gelsin.

Toplam Hit: 1624 Toplam Mesaj: 9