FSO Açığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkcell
    turkcell's avatar
    Erkek

örneğin zehir.asp fso sunu zehir.pdf yaparak sisteme yüklediklerinde gerçek bir  pdf dosyası  olup olmadığını nasıl denetlettiririm.

iyi çalışmalar

char ılkUnluyuBul(char a[10]) { char Unluler[] = { 'a', 'ı', 'o', 'u', 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 9;i++) for (int j = 0, j < 7; j++){//7 olmasının sebebebi 6 harfli bir sözcük girmişti yanlış hatırlamıyorsam if (a[i] == Unluler[j]){ return a[i]; } } bool UnluIncemi(char a){ char InceUnlu[] = { 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 4;i++) if (a == InceUnlu[i]) return true;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Zaten çalışmaz, zamanında apache serverda böyle bir açık vardı ama, sen pdf olarak kaydedersen tutup download etmeye çalışır. 

Ama dosyanın gerçekten pdf olup olmadığını kontrol etmek istiyorsan, dosyayı okumak içi açıp ilk 4 karakterinin %PDF oldup olmadığına bakabilirsin.

renegadealien tarafından 03/May/14 20:41 tarihinde düzenlenmiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

akıllara su geldi :

[00:03:06] (*)renegadealien(*): lem ipne
    [00:03:14] (*)renegadealien(*): su donanimci.netteki dosyalarını temizle
    [00:03:18] (*)renegadealien(*): bak fso atmiş ipne
    [00:03:22] Antikky: recep uyuyo
    [00:03:22] Antikky: ben babasıyım.
    [00:03:25] (*)renegadealien(*): ok 
    [00:03:30] (*)renegadealien(*): :D

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Zaten çalışmaz, zamanında apache serverda böyle bir açık vardı ama, sen pdf olarak kaydedersen tutup download etmeye çalışır. 

Ama dosyanın gerçekten pdf olup olmadığını kontrol etmek istiyorsan, dosyayı okumak içi açıp ilk 4 karakterinin %PDF oldup olmadığına bakabilirsin.

tabi bunu yükleyen çakal dosyanın başına %PDF koyup altına da her türlü kodu döşeyebilir.

Fakat pdf direk çalışmıcaktır zaten

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı

tabi bunu yükleyen çakal dosyanın başına %PDF koyup altına da her türlü kodu döşeyebilir.

Fakat pdf direk çalışmıcaktır zaten

Ona mahsuben dedim zaten :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ustalar yardırmaya başladılar :D

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
Toplam Hit: 2023 Toplam Mesaj: 6