Fso İle Net User Komutu Girmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kırk yılın ikinci başı böyle bir şey gerekiyor. Uzaktan erişim için sunucuya fso ile kullanıcı oluşturmam gerekli. Fakat bunu shell v.s kullanmadan fso ile yapmak istiyorum nasıl yapılabilir? 

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

fso? afedersin merak ettım ve cıdden bılmıorum bu fso nun acılımı nedır ? mumkunse ıngılızcesı olsun...

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

file system object

Düzenleme: Anlayamadım şimdi bu sorunu farklı bir şey mi anlatmaya çalıştın?  

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

fso da bu komutu çalıştır eğer yerse budur.

"net user test test /add"

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

oha bu kadar kolay konuya kimse yardımcı olmamış :/

yardım lazım mı hala

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam fso execute yapacaksın ama windows 2000 sp4 den sonraki sistemlerde execute yetkisi yok...

Mssql yüklü ise versiyonuna bi bakarsan, xp_cmdshell (yada buna benzer isimli bir sp var) ile execute edilebilir...

Onun haricinde roota yetkin var ise, startup script olarak bi bat dosyasına net user add ile ekleyebilirsin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

root yetkisi var sanırım windows server 2088 ve mssql 2008 yüklü makinada 

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 1128 Toplam Mesaj: 7