folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Full Stack Developer Maaş, İş Olanağı Vs. Durumu Nasıl?

Full Stack Developer Maaş, İş Olanağı Vs. Durumu Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Selamlar. Niyeyse bir işe girişince en iyisi olsun diye çok diretiyorum eminim çoğunuz da böyledir. html ile basit bir blog yapayım derken kendimi şu siteden çalışarak https://www.theodinproject.com/courses full stack dev olmaya doğru giderken buldum. Elektrik-Elektronik okuyorum ama buradan bana ekmek çıkacağını hiç düşünmüyorum açıkcası. staj yeri bile bulamadım baya bir firma gezmeme rağmen. (tabi bunda düşük ortalamamın da etkisi vardır herhalde.(o da hocaların suçu :d))

Neyse full stack developer maaşları ne durumda? Asgari ücret anca diyen var 9k maaş diyen var. Yıllarımı bunlara harcarsam nasıl koşullarda maaş alırım? bu kişilerin sayısı da ivmelenerek artmakta düştükçe düşüyor maaşlar uzaktan gördüğüm kadarı ile. Siz ne diyorsunuz bu konuda? çalışma-para oranı yüksek bir meslek mi? değer mi yani uğraşmaya?

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Yazılım sektöründe maaş yapabildiğine bağlı. Github hesabında güzel projeler varsa, önceden sağlam işlerde yer aldıysan 5-6 bin liradan aşağı çalışmazsın. Yaptığın tüm projeleri basit, gelişmiş olarak değerlendirmeden github hesabında yayınlaman artı olarak yazılır hanene. Açık kaynak projelere destek verebilirsin bu da seni öne çıkarır. Full stack yerine bana kalırsa back-end veya front-end ikisinden birisini seçmen daha iyi olur. Freelance çalışarak iyi paralar kazanabilirsin ama iyi ingilizceye sahip olmak gerekiyor

Elektronik konusunda bence bölümüne özel işler yap. Özellikle gömülü sistemler konusunda kendini geliştirirsen iyi para kazanabilirsin. Staj olayını çok umursama kendini geliştirirsen sağlam projeler yaparsan not olayı çok da önemli olmaz. PIC, STM ile proje yapmaya başla ve bunların anlatımlarını paylaş mesela. Kendi devre kartlarını tasarlayıp pcbway gibi sitelerden ucuza bastır bunlarla denemeler yap. Lezzetli robot tarifleri kanalını duymuşsundur kanalın sahibi şu an ICS Defence diye bir şirkette çalışıyor kendi kartını tasarlıyor. Elektronik üzerinden ilerlersen daha iyi paralar kazanabileceğinden emin olabilirsin. Batarya yönetim sistemi tasarlayıp satabilirsin, okuldakilerin projelerini yaparak para kazanabilirsin. Ben bir süredir milletin elektronik projesini yapıyorum hem bilgilerin taze kalır hem de daha profesyonel işler yapmaya başlarsın. Arduino benzeri bir kart tasarlayıp bunu geliştir, evde işine yarayacak şeyler için kart tasarla böyle böyle kendini geliştirip sektörün aranan adamı olabilirsin

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

https://medium.com/@oncekiyazilimci/yaz%C4%B1l%C4%B1mc%C4%B1-maa%C5%9Flar%C4%B1-2019-f0e535d736a3

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

junior-mid-senior  3-6-9 diye düşün ortalama.

Toplam Hit: 957 Toplam Mesaj: 4
full stack developer