folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Garanti Bankası Kredi Kartı Borcunun Avukatlık Olması Ve Sonrası Olacaklar

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcunun Avukatlık Olması Ve Sonrası Olacaklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek

hacılar merhabalar

garanti bankasına 1500 TL gibi bi borcum vardı kredi kartından dolayı ama sallamıyordum ben bu borcu bu aralar 20bin tl gibi bi kredi çekmem gerekti ama bu karşıma çıktı bankadaki kadın borcu ödeyip bi süre kredi kartı veya kredi başvurusu yapma sonra gel bakalım dedi.

ben bayramdan önce bu borcu ödedim şuan borcum yok.

şimdi bundan sonra ne yapmalıyım bu süreci hızlandırmak için ?

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

borcu ödediysen aradan en az 3 ay gibi süre geçmesi gerekli hocam. Bu süre içersinde borçlanmamalısın ;)

Mesaja Ek; Bu süre içersinde kredi veya kredi kartı başvurusu yaptığın sürece kredi risk puanında düşüyor bilgine.. Kredi riski sorgulamasında "yeni kredi/kredi kartı arayışları" ile ilgili grafik var ordan kırıyorlar puanı :)

essan tarafından 05/Tem/16 21:49 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

siciline işlediyse 5 yıl çıkmıyor kredi. eğer borç zaman aşımına uğradıysa öyle kapattıysanız yine bir şansınız var çekmek için. Kredi notunuzu findeks den öğrenebilirsin.

alektamovikmovik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

borcu ödediysen aradan en az 3 ay gibi süre geçmesi gerekli hocam. Bu süre içersinde borçlanmamalısın ;)

Mesaja Ek; Bu süre içersinde kredi veya kredi kartı başvurusu yaptığın sürece kredi risk puanında düşüyor bilgine.. Kredi riski sorgulamasında "yeni kredi/kredi kartı arayışları" ile ilgili grafik var ordan kırıyorlar puanı :)

bankadaki kadında öyle dedi. peki hocam şirket sahibimizin hani kefil vs gibi olması kredi kartı çıkarmama yardımcı olabilirmi

ya bunları bankacıya soramıyorum onlar risk almak istemiyor çünkü

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    kalibre bunu yazdı
    essan bunu yazdı

bankadaki kadında öyle dedi. peki hocam şirket sahibimizin hani kefil vs gibi olması kredi kartı çıkarmama yardımcı olabilirmi

bankaya sorman bile hata hocam söylemezler onu çünkü her yerde logları tutuyorlar banka çalışanları riske girmezler :) kredi kartı için kefil istemiyorlar hocam. Bana soracak olursan elinde başka banka kredi kartı varsa onunla alış veriş yap gününde öde kredi puanın yükselir. Başka kredi kartı yoksa banka hesabına belli bir miktarda günlük aralıklarla para giriş çıkışını yap hocam.. Sağda solda tanıdık para verebilecek kişiler varsa al hesabına yatır 2-3 gün kalsın parayı çek bu işlemleri tekrarla havale yaparsan bazı bankalar havale masrafı alıyorlar. Senin için sıkıntı olmayacaksa aynı bankayı kullanan kişilerin hesaplarına havale yaparsın. Kredi kartı verecek banka senin bankadaki para giriş çıkışlarına bakar. Tüm bankaların ortak kullandığı havuzu da unutmayalım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı
    kalibre bunu yazdı
    essan bunu yazdı

bankaya sorman bile hata hocam söylemezler onu çünkü her yerde logları tutuyorlar banka çalışanları riske girmezler :) kredi kartı için kefil istemiyorlar hocam. Bana soracak olursan elinde başka banka kredi kartı varsa onunla alış veriş yap gününde öde kredi puanın yükselir. Başka kredi kartı yoksa banka hesabına belli bir miktarda günlük aralıklarla para giriş çıkışını yap hocam.. Sağda solda tanıdık para verebilecek kişiler varsa al hesabına yatır 2-3 gün kalsın parayı çek bu işlemleri tekrarla havale yaparsan bazı bankalar havale masrafı alıyorlar. Senin için sıkıntı olmayacaksa aynı bankayı kullanan kişilerin hesaplarına havale yaparsın. Kredi kartı verecek banka senin bankadaki para giriş çıkışlarına bakar. Tüm bankaların ortak kullandığı havuzu da unutmayalım.

başka kredi kartı yok :) havale işlemi mantıklı hocam :) ya o kadar boktan bişey ki kafama sıçam benim hatam. ykb borcum var diye maaş hesabıma esnek hesap bile tanımlamadı :) 

sağolasın hocam :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benim bu konuda eski bir iki konum vardı. Bir kaç ay evvel. Amacın başka bir kredi kartı almak ise o kolay. TEB'e gidip 2000TL ile Marifetli Hesap açıp Marifetli Kredi Kartı alabilirsin. Puanına bir anda sıçrama yaptırmaz belki ama o 3 aylık sürecin sonunda (rakamlar sallamasyon) 5.000TL kredi limitin çıkarken, TEB kartını aktif kullanırsan 7.000TL çıkabilir.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

adamlar şirket sicil işleyen adam ev kredisi çıkaran var amg banka işi sakat sikimi keserim kasaba minnet etmem hesabı

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

kredi kartı konusunda söylenene inanma hocam. borcu bittiyse bi kullanmayı dene. bende borcunu komple kapattım, 6 ay geçmesi lazım falan dediler. şu an çatır çatır kullanıyorum hiçbir sorun yok. çağrı merkezini aradım, kartınız kapalı değil kullanabilirsiniz dediler. borcunuz yok zaten dediler. 

kredi kullanmak istiyorsan da maaş aldığın ya da gelirinin oldugu bankadan kullan. kredi puanı formalite, krediyi kullandıran personelde bitiyor iş. 

ha sana tavsiyem, kredi kartını aksat ama krediyi sakın aksatma. krediyi aksatırsan işler çok zorlaşır ama kredi kartı gecikirse o kadar bir önemi yok sadece kredi kartı vermezler limit yükseltmezler vs onu da ekstreyi komple ödedikten sonraki ay arttırırsın. 

sözde puan vs diyorlar ama bankalar yolmak için her türlü veriyorlar yani. 

imza.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

adamlar findex diye bişi yapmışlar

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
Toplam Hit: 1356 Toplam Mesaj: 10
kredi kartı borç