folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Gelecek,Hayalerim,Hedeflerim Ve Sizin Görüşleriniz...

Gelecek,Hayalerim,Hedeflerim Ve Sizin Görüşleriniz...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zasox
    zasox's avatar
    Erkek

Merhaba abiler ablalar burdaki çoğu kişi benden büyüktür.

hedefim bilgisayar mühendisi olmak ama Türkiyede yaşamak istemiyorum baya uzun bir süredir.

mümkünse japonya gibi bir yerde teknolojiyle yakından ilgilenebilceğim yerlerde yaşamak istiyorum.

Bu koşullarda çıkış biletim İTÜ oluyor çünkü diploması abet diye bişey varmış yurt dışında (galiba avrupa ülkelerinde) denklik veriyormuş.

Buna bağlı olarak üniverste sınavı puan ort. 490 olaması gerekiyor (tabi imkansız değil) buda biraz bana sıkıntı çıkartıyor.

Yukarda bahsettiğim olaylar yani İTÜ olayı ilk planım ancak benim için daha gerçekçi olan diğer planım şu.

Elimden geldiğince güzel bir üni. bilg.müh. bitirip  türkiyede biraz para biriktirip sivil havacılık dersleri  alıp sivil pilotluk mesleğini yapmak.

Böylece hem kendi projelerim için daha fazla para ve zamanım olur hemde diğer ülkelerdeki gelişmeleri ünitelerine bizzat giderek yakından takip edebilirim diye düşüncelerim var .

sormak istediğimde işte bu pilotluk meselesi acaba ya sağlık koşullarnıa uymazsam veya başka bişey sıkıntı çıkartırsa diye daha ötesini düşünemediğim için

sizin gibi belkide bunları daha önce onlarca kez düşünmüş kişilerden hayat tecrübelerinizden faydalanmak istedim .

tabiki bunların hepsi planlarım gelicekten beklentilerim elbette hepsinin gerçek olması çok hoş olurdu ancak biliyorum karşıma bir çok sıkıntı çıkıcak umarım vericeniz bilgiler beni bu sıktılar karşında bir öngörü sahibi yapar .

saygılar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

kötü niyetim yok, sadece şu yazdıklarında kendimi gördüğüm için yazıyorum; sen şimdi üniversiteye gideceksin. kafana üç beş hoca vuracak. iki kız vuracak. para derdi vuracak. arkadaşların vuracak. askerlik vuracak. gelen geçen vuracak :D 5 sene sonra bu konuya bakıp yav ne kadar minnoş hayallerim varmış diyeceksin. üzüleceksin öğle vakti canın rakı falan çekecek ama "esnek çalışma saatlerine" sahip mesaili işinde öğleni bırak rakı için haftasonunu beklemen gerekecek. uçaklara da iş seyahati için arada bir bindikten sonra el sallarsın.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zasox
    zasox's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

kötü niyetim yok, sadece şu yazdıklarında kendimi gördüğüm için yazıyorum; sen şimdi üniversiteye gideceksin. kafana üç beş hoca vuracak. iki kız vuracak. para derdi vuracak. arkadaşların vuracak. askerlik vuracak. gelen geçen vuracak :D 5 sene sonra bu konuya bakıp yav ne kadar minnoş hayallerim varmış diyeceksin. üzüleceksin öğle vakti canın rakı falan çekecek ama "esnek çalışma saatlerine" sahip mesaili işinde öğleni bırak rakı için haftasonunu beklemen gerekecek. uçaklara da iş seyahati için arada bir bindikten sonra el sallarsın.

tabiki görüşlerine saygı duyarımda ben kararlıyım sonuçta insanı ayakta tutan şey hayaller yarın umutlarıdır eğer benim dünyaya katkı sağlayamadan ölürsem ben 100 sene ha fazla yaşayıp ölmüşüm ha bugün ölmüşüm. Ben insanlığı bi katkı sağlamak istiyorum ot gibi yaşamak istemiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    zasox bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

tabiki görüşlerine saygı duyarımda ben kararlıyım sonuçta insanı ayakta tutan şey hayaller yarın umutlarıdır eğer benim dünyaya katkı sağlayamadan ölürsem ben 100 sene ha fazla yaşayıp ölmüşüm ha bugün ölmüşüm. Ben insanlığı bi katkı sağlamak istiyorum ot gibi yaşamak istemiyorum.

İnsanlığa sağlamak istediğin katkılar neler?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zasox
    zasox's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    zasox bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Elimden gelen herşey insanlığa birşeyler bırakmak istiyorum derken sadece insan olarak değil doğaya.İnsan , hayvan ,bitki  bişeylere katkım olsun bilime ve teknolojiye .Ortada olan sorunlardan birkaçını çözsem daha yaşanabilir bir dünya için elimden ne gelirse .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    zasox bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    zasox bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Elimden gelen herşey insanlığa birşeyler bırakmak istiyorum derken sadece insan olarak değil doğaya.İnsan , hayvan ,bitki  bişeylere katkım olsun bilime ve teknolojiye .Ortada olan sorunlardan birkaçını çözsem daha yaşanabilir bir dünya için elimden ne gelirse .

O halde onerilerim:

-Dunyaya faydan olmadan once kendine bi faydan olmasi lazim. Egitimine onem ver, madem ituyu istiyorsun b planini da yap ama itu olmasi icin de elinden geleni yap. Arilar sahanedir sana pek cok sey katar.

-Okula gidip derslere girip cikman yetmez, madem havacilik niyetin var itude de hem uzay hem ucak bolumu vardi yamulmuyorsam, en azindan secmelilerini bu yanlardan almaya calisabilir ya da daha iyisi yan dal/cap yapmaya kasabilirsin.

-Bunlar enerji ve vakit harcayan seyler. Kararlilik ve siki calismak onemli. Ama sosyal bir hayat da onemli. Networking gunumuzde belki de en onemli sey. Kendini tamamen derse kilitlememen de lazim.

-Sivil havacilik motivasyonun sadece para ve seyahatse cok daha mantikli alternatifler bulacaksin.

-Not ortalaman asiri onemli degil ama ne zaman degil, kendine gercekten saglam seyler katarak ve iyi bir networkle mezun olduysan.

-10 hayalin varsa 8i gerceklesmeyecek. Elinden geleni yap her zaman ama bu da aklinin kenarinda dursun.

-Bu ulkede hayat torpille isler. Senden kotuler senden daha iyi tanidiklari oldugu icin onune gececek. Basina gelince uzulme.

-Bu ulkede yapmak istedigin seyler imza yetkisi sahibinin kafasina yatan ve yatmayan seyler diye ikiye bolunur. Istedigin kadar sahane fikrin olsun istedigin kadar yetenekli basarili ol, burokrasiye takilir sinirden mideni sindirirsin. 

-Bu ulkeden git.

Sevgiler.

izzmarit tarafından 18/Kas/16 12:02 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zasox
    zasox's avatar
    Erkek

Teşekkürler goruslerin icin 

Daha cok bilgisayar alanindan teknolojik seylerden hoslaniyorum pilot olma fikri acikladigim gibi zamandan tasrruf ederek muhendislik bilgimle ve gittigim yerlerden kendime kattiklarimla gelismemle ilgili .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Güzel bir giriş yaptın.

bölümünü,  gitmek istediğin ülkeyi falan söyledin.. derken benim daha  gerçekçi  planım var deyince vay neymiş dedim.

ilk cümleyle gitseydin bence daha gerçekçi olurdu. ikincisi daha hayali olmuş bence.

maddi durumun nedir bilemiyorum. ondan ona,  ondan ona yapmadan direk japonyadaki bir üniversiteye nasıl gidilir araştırsan daha iyi değil mi?

@izzmarit de zaten hayatın geçeklerinden bahsetmiş.

yolu ne kadar uzatırsan aslında o kadar çuvallıyorsun. kendimden biliyorum :)

Sende sezinlediğim aslında bir yol bir plan yapmışsın ama tam olarak ne yapacağını bilmiyorsun hala.

yapacağın şey belli değil ama ona bir yol haritası yapmışsın.

bilgisayar ve havacılık ?

olmaz demiyorum ama bir daha gözden geçirsen diyorum. birşeyler eksik sanki.

yada tam olarak ne istediğiniz yaz bölüm okul konusunda daha fazla yardımcı olan olacaktır.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zasox
    zasox's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Güzel bir giriş yaptın.

bölümünü,  gitmek istediğin ülkeyi falan söyledin.. derken benim daha  gerçekçi  planım var deyince vay neymiş dedim.

ilk cümleyle gitseydin bence daha gerçekçi olurdu. ikincisi daha hayali olmuş bence.

maddi durumun nedir bilemiyorum. ondan ona,  ondan ona yapmadan direk japonyadaki bir üniversiteye nasıl gidilir araştırsan daha iyi değil mi?

@izzmarit de zaten hayatın geçeklerinden bahsetmiş.

yolu ne kadar uzatırsan aslında o kadar çuvallıyorsun. kendimden biliyorum :)

Sende sezinlediğim aslında bir yol bir plan yapmışsın ama tam olarak ne yapacağını bilmiyorsun hala.

yapacağın şey belli değil ama ona bir yol haritası yapmışsın.

bilgisayar ve havacılık ?

olmaz demiyorum ama bir daha gözden geçirsen diyorum. birşeyler eksik sanki.

yada tam olarak ne istediğiniz yaz bölüm okul konusunda daha fazla yardımcı olan olacaktır.

doğru .Ben elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım ordan tam anlatmaya çalıştığım anlaşılmamış olabilir.

2. anlattığım olay şu Eğer yurt dışında geçerli bir diplomamya sahip olamazsam bil müh. bittikten sonra bir yerde müh. olaraka çalışırım -aslında doğru değil ama kardeşimde sağlık okuyor benim üni bitmeden o çoktan işe başlıycak biraz da ona güveniyorum-  müh. olarak biriktirdiğim parayla sivil havacılık ta derslerini görücem sonrasında edindiğim bilgi birikimiylede kendi projelerim üstüne yoğunlaşıcam yani kısacası

bil.müh. oku(bilgi) bitir para biriktir havacılık oku  pilot ol para(bilgi) biriktir proje yap .****

yani böyle düşünüyorum nekadar doğru bir plan oldu gerçeklik payının ne olduğunu bilmediğim için sizden görüş alıyorum ve gerçekten teşekkürler 1-2 kişi de olsa katkı bulunması güzel.

sonuçta pilot olarak çalışırsam yurtdışı uçuşlarımda elbet olur gittiğim yerlerde üni. ziyaretine giderim dediğim gibi japonya**** filan gibi teknolojik bakım dan gelişmiş yerler olursa ne ala ama olmazsa çok fark etmez

benim hayat felsem sürekli gelişmek üzerine hiçbir zaman durmaya niyetim yok.

****not: şuan da bile halaa tasarladığım kendimce projelerim var ama şuanda yetersiz bilgim ,param yüzünden bunarı hayata geçiremiyorum diye de durmaya niyetim sonuçta daha önümde uzun bir yol var.

****not2: para nekadar benim için 10. planda olsada sonuçta yapacağım şeyler için paraya ihtiyaç duyduğum için birazda bu konu üstünde durdum.(kimseye proje begendirme el açmaya niyetim yok)

****not3:Japonya yı kişisel olarak seviyorum ama illada orda yaşamak için herşeyi yapacak değilim nerde kendimi geliştire bilirsem orada kalırım .

umarım açıklayıcı gelmiştir saygılar.

Toplam Hit: 991 Toplam Mesaj: 9
gelecek hayallerim hedeflerim