Gemide Düğün Organizasyonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar Merhaba,

Bekarlık sultanlıktır, diyecek arkadaşlar ile, evlilik düzen demektir, diyecek arkadaşların kapışmaması dileklerim ile konuya dalıyorum.

27 Haziran 2020 cumartesi günü, 150 kişilik, Eminönü kalkışlı olacak şekilde bir gemide düğün organizasyonu planlamaya çalışıyorum. Direk olayın kılçığını fiyatlamaya kalktığımda bile yüksek fiyatlar öğrenince size bir danışayım dedim.

Ayrıca aramızda fotoğraf, video çekimi işleri ile profesyonel olarak uğraşanlar olduğunu biliyorum. Onlar da konu ile ilgili özelden tekliflerini gönderebilirler; başkası değil onlar nasiplenmiş olsun.

Çok uzatmadan konuyu noktalıyorum, teşekkürler.

Düzeltme: Danışmak istediğim konular; yakın zamanda uygun ve tatmin edici şekilde böyle bir düğün yapmış veya katılmış olan varsa iletişim bilgilerini almak. Veya aramızda bu işi yapan ya da çalışan varsa yardım edebilir mi öğrenmek. 

NaZi_ tarafından 14/Oca/20 10:40 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

binerken akbil basıcaz mı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

ben 2015 yılında eminönü kalkışlı 150 kişilik boğaz turlu teknede düğün yaptım.

et menülü alkolsüz fotoğrafçı dahil kişi başı 50 tl tutmuştu. toplamda 7500 tl tuttu. 130 kişi gelsede 150 kişi parası ödeyeceksin anlaşma öyle. menü doyurucuydu. hava güzeldi hep açık havada oturduk eğlendik. tavsiye ederim unutulmaz bir deneyim oluyor. salona tıkış pıkış dalmıyorlar iyi oluyor. ayrıca canı sıkılan bile ayrılamıyor o da iyi düğün sonuna kadar aynı kalabalık kalıyor. ne öğrenmek istiyorsun bilmiyorum ama sorarsan müsait oldukça yanıtlarım.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

et menülü alkolsüz fotoğrafçı dahil kişi başı 50 tl tutmuştu. toplamda 7500 tl tuttu. 130 kişi gelsede 150 kişi parası ödeyeceksin anlaşma öyle. menü doyurucuydu. hava güzeldi hep açık havada oturduk eğlendik. tavsiye ederim unutulmaz bir deneyim oluyor. salona tıkış pıkış dalmıyorlar iyi oluyor. ayrıca canı sıkılan bile ayrılamıyor o da iyi düğün sonuna kadar aynı kalabalık kalıyor. ne öğrenmek istiyorsun bilmiyorum ama sorarsan müsait oldukça yanıtlarım.

5 senede değişen piyasa şartlarında aynı tekne olsa şu an en az 20 000 TL.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

5 senede değişen piyasa şartlarında aynı tekne olsa şu an en az 20 000 TL.

Nerden bahsediyorsun hocam? Eminönünde balık ekmek olmuş 15 ₺. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

2012 li yıllarda eğlenceli nişan aktivitesini yapmıştık arkadaşın temelde süreç şöyle ilerlemişti, sadece çıplak hizmetsiz gezi teknesi kiralandı, sadece ızgara yemek hizmeti alındı, süslemeler ve aksesuarlar gelin ve tayfası tarafından organize edildi, istanbulda toptan meze vb yapan yerden enfes ve çook ucuza mezeler temin edildi alkok alanında almayanında löpür löpür götüreceği şeyler vardı herkes yemeklere bayıldı bu yüzden. Müzik olayı ve fotoğraf olayınıda yakın arkadaş çevresinden fakat profesyonel (paralı) olarak çözdüler ve harikaydı. Alkollü demedi fakat isteyen gelirken getirsin modu olunca herkes elini taşın altına koydu ve bolca alıp gittik yada grup grup organize olduk herkese fazlasıyla da yetti hatta getirmeyip orada götüren de çok oldu gün sonunda herkes sürece dahil olduğu için çok keyifliydi. Bu şekilde hizmet veren var mı bilmiyorum ama ekonomik olarak çok daha avantajlı olacaktır bence. 

Toplam Hit: 1009 Toplam Mesaj: 6
organizasyon gemi gemidedügün düğün