Gitar Akordu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LubLebie_
    LubLebie_'s avatar
    Erkek
    Arkadaşlar en pratik gitar akordu nasıl yapılabilir?

Fuck Up!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antikor
    antikor's avatar
    Erkek
    Walla usta sorunu eğer doğru anlamışsam, gitardaki bir sese göre ayar şöyle yapılıyor:
    Önce mesela 6. telden başlıyorsun(en kalın tel,aşağı doğru 6,5,4,3,2,1...)...
    6. telin 5. perdesi ile 5. tel aynı sesi verene kadar 5. teli geriyon yada gevşetiyon..
    sonra 5.telin 5 . perdesine basıyon ve 4.teli aynı sese gelene kadar geriyon yada gevşetiyon...
    Bütün tellerde aynı olay geçerli...

AMA!! yalnızca 2. ve 3. telleri akort ederken birtek; 3. telde 5. perdeye değilde 4. perdeye basarak 2. teli ayarlıyorsun!!

Walla doğru cevabı verebildiksem ne mutlu bana
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlexTrusk
    AlexTrusk's avatar
    Erkek
    lem adamda ya "k7" felan varsa :) işin espri kısmı 1 yanaa internette "akor" programları var.. bizim arkadaşda var.. mikrofonu tutuyon orda yuvarlak 1she war doğru sese yaklaştıkça sana yön felan veriyo.. çok sağlam akord yapılıyo öle...

1de kendi kulağını alıştıman lazım, kulak alıştımı istemesen bile akordlu gezersin....

not progeramı bulabilirsem yazarım!!!

kalın sağlıcakla... saygılar!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antikor
    antikor's avatar
    Erkek
    negative bunu yazdı:
    -----------------------------
    doru söledin de ama ezbere olmuş şöle anlatıyım en üst tel mi bi alttaki de la
    5 perde 2,5ses demek yani mi den 2,5 ses sonra la gelio buyüzden la dan 2,5 ses sonra re ondan sonra sol sonra 2 ses sonra si sonra 2,5 ses sonra yine mi
    hadi kolay gelsin ama harmonik alarak daha ii sesi anlarsın bnde kulak yok diosan o zmn akor cihazı al 20-30 m oluo ordan direk yaparsın
    -----------------------------

yaw aslında bunları bende biliyom... mi-fa si-do yarım fln... daaaa ben dedim şimdi eleman belki bilmiyordur... bide pratik fln demiş.. ben direk en anlaşılır yöntemle söyliyim dedim... senin dediğini acemi biraz zor anlar.. (gerçi bende ilk okuyunca biraz kafam karışır gibi oluyo ama) .... Yaw bide ben şu harmonikle akort yapamıyom yaw?? galiba tele vurup sonra bi perdeye dokunur gibi yapıyon aynı ses elde etmeye uğraşıyon.. benim bi arkadaşta demiştide beceremiyodum sesi çıkarmayı
    ///Walla ben blg.den kulaktan,pedaldan fln yapıyom akordu... çok kaçmamışsa kulaktan.. floyd rose var çünkü,bir teli bozunca diğerleride oynuyo
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insomniac
    insomniac's avatar
    Erkek
    http://www.necroshine.tk ya buna benzer bir cok program koydum.
    http://www.geocities.com/necro_shine/TK/tuner.zip

indir bayaa isine yarar
    beceremezsen e-mail at cevaplarim

ayrıca http://www.necroshine.com u sirf muzik uzerine hazirladik. foruma muzikle ilgili yazilan her konuyu cevapliyacagiz. Maksat musteri cekmek degil:) şeyhe karşı saygısızlık olmaz... Muzikle ilgilenen elemanlari bir yere toplayabilmek.

siteyi hazirlayan her arkadas enstruman kullaniyor. mesela ben elektro gitar bass ve davul.

sert kalin

www.necroshine.com SEX SLEEP EAT DRINK AND DREAM [KING CRIMSON]
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    typhoonettin
    typhoonettin's avatar
    Erkek
    En son ve de pratik yolu açıklıyorum:
    Telefon ahizesini kaldır. Handsfree özelliği varsa daha iyi. Telefonun çevir sesi mi sesini yani en alt telin sesini verir.Diğerlerini de yukarıdaki arkadaşların belirttiği şekilde ayarlayabilirsiniz; derim ben...Bu şekilde akort ettiğim gitarla Bülent Ortaçgil"in şarkılarına eşlik ettiğimde akortları tutturduydum.

typhoon karatash
Toplam Hit: 1723 Toplam Mesaj: 6