folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Gnu/Linux İle İlgili Yazılabilecek Dökümanlar (İstekler)

Gnu/Linux İle İlgili Yazılabilecek Dökümanlar (İstekler)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Sitede ki dökümanlar şu sıralar artmakta gördüğümüz gibi. Gnu/Linux kullanan ve makale yazabilecek arkadaşlarla birlikte bu konuda ki döküman eksiğini kapatalım veya hatrı sayılır bir döküman katkısı yapalım diyorum. Yazdığımız dökümanlar genellikle son kullanıcıya yönelik (yazmak isteyen varsa sunucu bazlı da olabilir) olsun diyorum. 

Aklıma birkaç yazılabilecek konu geliyor fakat hangilerinin döküman niteliği taşıyacağı veya güncelliklerini kaybedeceği gibi konuları tam kestiremiyorum. Bu yüzden bu konuyu açtım ve tahribat.com'da ki Gnu/Linux kullanıcılarıyla kendi Linux vikimizi oluşturalım.

Ne tür dökümanlar ekleyeceğimize şu iki yolla karar verebiliriz diye düşünüyorum.

1-tahribat.com müridlerinin istekleri doğrultusunda yazılacak ve kullanıcılarca döküman niteliği taşıyacağı düşünülen konular

2-Müridlerin ilginç bulduğu, aklında olan veya işe yarayacaklarını düşündükleri konularla döküman oluşturma fikri.

Bu konu fikir alış verişi yapacağımız genel bir konu olsun hepimizin katkılarıyla. Döküman yazmak isteyenler birbirlerine yardımcı olurlar. Bunu görüş alış verişiyle, eklemelerle yapabiliriz. Yazılı anlatım becerime tam güvenmiyorum diyen arkadaşların yazacakları makaleleri imla veya cümle kurgusu açısından düzenleyebiliriz.

Bu konuda ki düşüncelerinizi veya yazılmasını istediğiniz konuları yazarsanız sevinirim. Gnu/Linux kullanıcılarıyla birlikte tahribat.com altında sağlam bir döküman arşivi oluşturalım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek
    fikir güzel ama seninde dediğin gibi döküman niteliği taşıyan sağlam içerikler yapılırsa güzel icraatlar çıkabilir ortaya, yoksa tahribat.com döküman arşivi özelliğini kaybeder düşüncesindeyim .

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

eXceptioN bunu yazdı:
    -----------------------------
    fikir güzel ama seninde dediğin gibi döküman niteliği taşıyan sağlam içerikler yapılırsa güzel icraatlar çıkabilir ortaya, yoksa tahribat.com döküman arşivi özelliğini kaybeder düşüncesindeyim .

Kesinlikle. İpuçları olarak verilebilecek basit konular veya güncelliğini kaybedecek konular olmamalı. X dağıtımının resimli kurulumu gibi bir yazı güncelliğini kaybedecektir fakat anaconda yükleyicisini kullanan bir dağıtımın kurulumu kolay kolay hiçbir dağıtımda değişmeyecektir şeklinde. Döküman arşivi vasfını korumalı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

öncelikle kullanıcılara tüm hdd yi silmeden nasıl partisyon açıp oraya linux kurulacağı anlatılmalıdır.

linux kurmak isteyip de bu işe girişmeyenlerin en büyük sebeplerinden biri de bu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

PostgreSQL ile replication kısmında biri adam gibi birşey yazsa çok mutlu olucam

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Daft bunu yazdı:

öncelikle kullanıcılara tüm hdd yi silmeden nasıl partisyon açıp oraya linux kurulacağı anlatılmalıdır.

linux kurmak isteyip de bu işe girişmeyenlerin en büyük sebeplerinden biri de bu.

tam ben diyecektim. Bir CD den kurayım dedim ve kurdumda ama bütün harddiskteki dosyalar da kurulumla beraber gitmişti. Allahtan yedek vardı.

Bunu bilen biri anlatsa gerçekten faydalı olacağı kanaatindeyim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

imlegend bunu yazdı:

Daft bunu yazdı:

tam ben diyecektim. Bir CD den kurayım dedim ve kurdumda ama bütün harddiskteki dosyalar da kurulumla beraber gitmişti. Allahtan yedek vardı.

Bunu bilen biri anlatsa gerçekten faydalı olacağı kanaatindeyim.

http://tahribat.com/Dokuman-Ubuntu-Kurulumu-275/1/ burada anlatılmış aslında?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam elimde zamanında proje yaparım diye aldığım fakat kullanmadığım bir alan adı var. "linuxperience nokta com". Elimde hostta var sorun değil. Eğer dökümanlarını bir günlük içerisinde toparlamak istersen bu alan adıyla birlikte sana bir günlük açabilirim. İleride eğer alan adını yenilerim dersen sana da devredebilirim zaten 12. ayda bitiyor süresi.  

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

yukarı .

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

screen ile alakalı bi döküman yazı ver. dandik bişe olmasın oyarım :)

ftw
Toplam Hit: 1692 Toplam Mesaj: 10