folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Google 2.X E Desteği Hakkında Fikir

Google 2.X E Desteği Hakkında Fikir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocalar merhabalar.

yaklaşık 20 gündür tüm uğraşlarıma rağmen android 2.x serisine marketten indirme yapamıyorum.

Bir kaç farklı model telefon ve yaklaşık 30 farklı ROM (stock ve custom) denememe rağmen hiç bir şekilde google playden indirme yapamıyorum. hatta onu geçtim rehber bile senkronize olmuyor.

Hesaplarda mı sıkıntı var diye 4 farklı hesabımı denedim (hepsi telefon onaylı) onlar da işe yaramadı.

tablette 3,0 ve telefonda (4,0) üstünde sıkıntı yok indirip bindiriyorum. ama fabrika çıkışı 2,3,x olanlar bir türlü yemiyor.

şu an mesela ace i deniyorum.

2,3,5

2,3,6

2,3,7(portlanmış)

ayrıca 4,0,4   4,1,1   4,2,2  4,3 vs.. denedim olmuyor.

yani görüntü 4 küsur gibi ama bariz belliki gingerbreadı modifiye etmişler.

ulu googlea da sordum acaba 2,3e desteğini mi çekti diye hiç öyle bi habere de rastlamadım.

indirilirken hata oluştu bilmem ne kodlu olanların çözümü için türk,ingiliz,alman ve rus sitelerini 20 gündür hatim ediyorum. hatta googleın kendi kod ve çözüm rehberinden bile hataları çözmeye çalıştım olmadı.

yardım edebilecek var mı??

edit: alternatif marketlerden ya da apk gömçükleyerek yükleme yapabiliyorum. ama ona da yeni güncelleme gelince patlıyor.

joe_black tarafından 28/Mar/16 23:09 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

luckypatcher ile modified market yüklemeyi denesen?

*tabi ki cihazın rootlu olmak zorunda.

Caliber tarafından 28/Mar/16 23:12 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

luckypatcher ile modified market yüklemeyi denesen?

*tabi ki cihazın rootlu olmak zorunda.

nasıl modified market usta ?

1market appbilmem ne gibi falan öyle marketlerden indirip kuruyom sıkıntı yok ama google playden indiremiyorum bir şey?

sadece 2 romda playden iniyor. o romlar da o kadar vasat ki telefonu 3310 olarak kullanmak daha mantıklı.

birisi xperia romu birisi ios 6 romu. ama o kadar kötüler ki anlatamam.

luckyi denicem nasıl bişey çözemedim tam eyw.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Luckypatcher güzel bi yazılım mesela reklam engelleme vs. yapabiliyorsun, uygulama için satın alma ve lisans yaması yapıp ayrıca özel uygulamalara özel yamalar yapabiliyorsun vs. Ayrıca tüm bunların yanı sıra düzenlenmiş marketi de yükleyebiliyorsun. Mesela şu an hangi sürüm var bilmiyorum ama sanırım 6.x var ve Play 6.x yerine düzenlenmiş 5.x, 4.x.x.x sürümlerini de yükleyebilirsin. Modifiye olması gerekmez ayrıca orijinal marketleri de yükleyebilirsin. Onu dene bi.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Luckypatcher güzel bi yazılım mesela reklam engelleme vs. yapabiliyorsun, uygulama için satın alma ve lisans yaması yapıp ayrıca özel uygulamalara özel yamalar yapabiliyorsun vs. Ayrıca tüm bunların yanı sıra düzenlenmiş marketi de yükleyebiliyorsun. Mesela şu an hangi sürüm var bilmiyorum ama sanırım 6.x var ve Play 6.x yerine düzenlenmiş 5.x, 4.x.x.x sürümlerini de yükleyebilirsin. Modifiye olması gerekmez ayrıca orijinal marketleri de yükleyebilirsin. Onu dene bi.

Düzenlenmişlerden en yukardan başladım yüklemeye şu an sondan 3. orjinali deniyorum hala olmadı hocam.

fakat problemin market değil de play servislerden kaynaklandığını düşünmeye başladım. play servisleri de dışardan yükleyemedim henüz :F

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Evet usta hallettim. çok teşekkürler program önerin için. meşakkatli oldu ilk yapınca ama sonunda oldu :)

s5830i de başka sorun yaşayan olursa 

Luckypatcher indirip Araçlar/Düzenlenmiş Market Yükle sekmesine girip; Orjinal Market 5.1.1 (Android 2.2 and UP) yükleyerek sorunu halledebilirler. 

Diğer düzenlenmişlerin hepsini yükledim olmadı. 7 8 farklı stock ve custom rom da denedim olmadı.

Şu anki ROM : Stock 2.3.6 S5830iXXLF1. diğer romlarda işe yaramadı.

teşekkürler tekrardan

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bnm telefonun android sürümü 2.2 la :D

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

bnm telefonun android sürümü 2.2 la :D

3310 mu kullanıyon hacı D:

2,1 sürümü montelemeye uğraştım da çok kastı bıraktım. nostalji yapacadım.