folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Google Bigquery Den Nasıl Veri İndirilir ?

Google Bigquery Den Nasıl Veri İndirilir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numanbaba
    numanbaba's avatar
    Erkek

slm müritler

https://bigquery.cloud.google.com/table/nyc-tlc:yellow.trips

şu linkteki 1.108.779.463 satırlık excel tablosunu indirmem lazım ama bu sistemden hiçbişe anlamadım.

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Adamlar şöyle diyor.

Google Cloud Storage URIs begin with "gs://" and specify the bucket and object you wish to import.

Example:gs://mybucket/path/to/mydata.csv

Maximum table export size is 1GB. For exports greater than 1GB, specify file pattern with a *

Example:gs://mybucket/path/to/mylargedata*

Export etmek için google cloud hesabın olması lazımmış mesela. 7 günlük trial hesabı veriyolar ama karşılığında ödeme alıyorlar mı bilmiyorum. Kart bilgileri istediklerine göre ödeme de alabilirler gibi.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

1 milyarlık tabloyu excel'de nasıl kullanmayı planlıyorsun hocam? bigquery'den direk indiremiyorsun bildiğim kadarıyla, cloud storage'e export almak lazım.

• bq extract --destination_format=CSV nyc-tlc:yellow.trips gs://[BUCKET_NAME]/[FILENAME]

komutuysa cloud storage'a export alıp ordan direk indirebilirsin. normalde bedava ama bedava'sı belli bri yere kadar. cloud storage'dan indirdiğin dosyalar için muhtemelen 50 60 dolar almak zorunda kalabilirsin.

. . .. . ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numanbaba
    numanbaba's avatar
    Erkek
    1049 bunu yazdı

Adamlar şöyle diyor.

Google Cloud Storage URIs begin with "gs://" and specify the bucket and object you wish to import.

Maximum table export size is 1GB. For exports greater than 1GB, specify file pattern with a *

Export etmek için google cloud hesabın olması lazımmış mesela. 7 günlük trial hesabı veriyolar ama karşılığında ödeme alıyorlar mı bilmiyorum. Kart bilgileri istediklerine göre ödeme de alabilirler gibi.

Buremba bunu yazdı

1 milyarlık tabloyu excel'de nasıl kullanmayı planlıyorsun hocam? bigquery'den direk indiremiyorsun bildiğim kadarıyla, cloud storage'e export almak lazım.

• bq extract --destination_format=CSV nyc-tlc:yellow.trips gs://[BUCKET_NAME]/[FILENAME]

komutuysa cloud storage'a export alıp ordan direk indirebilirsin. normalde bedava ama bedava'sı belli bri yere kadar. cloud storage'dan indirdiğin dosyalar için muhtemelen 50 60 dolar almak zorunda kalabilirsin.

ağır ağır da olsa kullanırım diye düşünmüştüm ama. haklısın pc açmaz o dosyayı.

saolun yine de yardımlarınız için

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    numanbaba bunu yazdı
    1049 bunu yazdı

Adamlar şöyle diyor.

Buremba bunu yazdı

ağır ağır da olsa kullanırım diye düşünmüştüm ama. haklısın pc açmaz o dosyayı.

saolun yine de yardımlarınız için

Eğer dosya büyüklüğünden dolayı diyorsan big file opener (emeditor iyidir) yardımıyla açıp spesifik veriyi bulduktan sonra veriyi kendin parse edebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numanbaba
    numanbaba's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Eğer dosya büyüklüğünden dolayı diyorsan big file opener (emeditor iyidir) yardımıyla açıp spesifik veriyi bulduktan sonra veriyi kendin parse edebilirsin.

hem o hemde dosyayı da indiremedim ztn hocam. saolasın

Toplam Hit: 1200 Toplam Mesaj: 6
google bigquery