folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Google Cloud Server Lokasyon Değişikliği Hk.

Google Cloud Server Lokasyon Değişikliği Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba ,

Bilindiği üzere google cloud kayıt olup kart ekleyince 300$ kadar bakiye veriyor.

Şimdi aklıma takılan 2 soru var. Birincisi aylık 24 dolara denk gelen bir sunucu ayarladım ve windows server 2008 r2 kurdum. Uzun uğraşlar sonucu oyun sunucusunu da kurduktan sonra herşey hazır hale geldi. Fakat şimdi yeni bir problem oldu oyun sırasın da ping çok fazla ve serverin lokasyonundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Lokasyonu tr yapmanın imkanı var mı ?

Alt bölgeler kısmın'da böyle bir ayar buldum fakat bilgili müritleri bekliyorum :)

İkinci soruma gelecek olursak , bu bakiyeyi sadece 2 ay mı kullanabilirim ? yoksa geçerli bitiş tarihinin yazdığı zamana kadar mı ?

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

İlk soruyu bilmiyorum ama ikinci sorunun cevabı; verdiği bitiş tarihine kadar kullanma hakkın var. Ancak senin seçtiğin vps konfigürasyonuna göre zaten aylık sabit miktarlarda ücret ödemiş oluyorsun, hediye edilen miktardan düşüyor yani. Farzı misal aylık 20 $ lık bir vps oluşturdun. Bunu 12 ay boyunca kullanabilirsin 240 $ edeceği için. Ama aylık 30$ lık bir paketi 12 ay boyunca kullanamazsın. 10. ayda biter hediye edilen miktar. Kullanmaya devam etmek istersen 10. Aydan sonra kendi cebinden ödemen gerekir.. Ayrıca hediye bakiye bitince sorgusuz sualsiz ücret çekebilir karttan bu konuda emin değilim. Ben sanal kart oluşturup o şekilde almıştım hediyeyi sırf bu yüzden :)

Ek olarak şunu da söleyeyim. Vps i sildiğinde kalan bakiye de eksilmiyor. Bir senelik süre içerisinde istediğin vakitlerde vps oluşturup kafana göre silip takılabilirsin bakiyen yettiği ölçüde. 

Catapat tarafından 08/Mar/18 20:30 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Kredi bitince sormadan cekmez. Faturalandirma biter. Konumu degistiremezsin. Tr sunuculari yok. Frankfurt kullan.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

@Catapat Aynen hocam digitalocean'da yedim o naneyi karttan çekip çekip durmuş. Akıllandım daha olmaz o iş :D

@SUPERBICO Anladım hocam teşekkürler. Tr olsaymış iyi olurdu , bi Frankfurt deneyeyim.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Çok fark olmaz mürit frankfurt tr arası

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

Çok fark olmaz mürit frankfurt tr arası

vps silmek zorun'da kaldım lokasyon değişikliği için. us olarak kurmuşum ilk başta şimdi eu aldım ping 200'den 40'a düştü.

teşekkürler.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
Toplam Hit: 3392 Toplam Mesaj: 6
google cloud tr lokasyon