folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Google Console Üzerindeki Ubuntu Sisteme Filezilla İle SFTP Bağlantı Kurma

Google Console Üzerindeki Ubuntu Sisteme Filezilla İle SFTP Bağlantı Kurma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar. 

Google console üzeridne kurulu ubuntu işletim sistemine sftp ile bağlantı kurup dosya atmam gerekiyor ama bağlanamıyorum.

Port numarası 21 22 denedim olmuyor. Şifrem de doğru. Belki doğru değildir diye SHH dan bağlanıp şifreyi de değiştirdim bağlanamıyor. Yardımcı olabilecek biri var mı?

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek

PasswordAuthentication kapalı olabilir. Sunucu hiç mi yanıt vermiyor yoksa login hatası mı alıyorsun? Firewall kurallarında 22 portu açık mı?

What are you doing???
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Edit

ExpirE tarafından 20/Oca/22 10:57 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    Kentaki bunu yazdı

PasswordAuthentication kapalı olabilir. Sunucu hiç mi yanıt vermiyor yoksa login hatası mı alıyorsun? Firewall kurallarında 22 portu açık mı?

filezilla da 20 saniye içinde bağlantı kurulamadığından bağlantı kesildi diyor.

Sunucu ile bağlantı kurulamadı diyor.

Google consoldan SSH penceresi açılıyor. Hatta şifreyide güncelleyebiliyorum. Console açılıyor yani. :/

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı
    Kentaki bunu yazdı

filezilla da 20 saniye içinde bağlantı kurulamadığından bağlantı kesildi diyor.

Google consoldan SSH penceresi açılıyor. Hatta şifreyide güncelleyebiliyorum. Console açılıyor yani. :/

https://stackoverflow.com/questions/59533620/how-to-connect-to-gcp-vm-instance-with-password-using-ssh

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

Firewall kurallarında portları aç, sonra da /etc/ssh/sshd_config dosyanın içindeki PasswordAuthentication ve PermitRootLogin kısımlarını yes yap kaydet nano ile.

#Alttaki komutla üstteki parametreleri değişip ctrl+o enter ctrl+x yapacaksın, diğer komutlar interaktif değil girip entera basacaksın#

nano /etc/ssh/sshd_config 

systemctl stop ufw

systemctl disable ufw

systemctl restart sshd

Bu komutları girdikten sonra ve Firewall'ini GCP'den ayarladıktan sonra sftp://IP-ADRESIN 22 port olarak şifreyle bağlanabileceksin.

Deleted001 tarafından 20/Oca/22 15:04 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Teşekkürler hepinize. Düzelttim :))

"bea"
Toplam Hit: 784 Toplam Mesaj: 7
ubuntu