Google News'e Kaydolma (Anlatım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Merhaba murit ve murideler.

Wordpress sitelerde google news kaydı almayı anlatacağım. Aslında ingilizcesi olanlar için çok fazla döküman mevcut. Ben yine de bir kaç detayı vermek istedim.

Herşeyden önce hazırlamanız gerekenler;

-Başvurmadan önce "Featured Image in RSS Feed by MailerLite"  eklentisini kurup aktif edin. Bu eklenti yazılarımızı resimleriyle birlikte google news a besleme yapmaya yarayacak.

-Sitenizde "Künye" ve "Yazarlar" sayfaları oluşturun. Örnekler için gazetelerin sitesinden kopya çekebilirsiniz. Tabi bu sayfaların dışında hakkımızda, iletişim gibi sayfalarda olsun. 

- Ortalama 200 karakterlik sitenizin açıklaması.

- Logonuzun 1000x1000 kare ve 200x20 ölçülerinde gündüz ve gece modu için png hallerini alın.

Google News e Kaydolma Adımları

1. Adım : Google publications uygulamasına giriş sağlıyoruz : https://publishercenter.google.com/publications

2- Adım: Giriş yaptıktan sonra "Add Publication" butonuna tıklayıp işlemlere başlıyoruz.

3. Adım: General, Images ve Content olmak üzere 3 aşamalı formu sitemize göre dolduruyoruz.

General aşamasında bizden bazı bilgiler istiyorlar.

Publication name: Yayın isminiz (sallamasyon yapabilirsiniz)

Description: Daha önce hazırladığınız yaklaşık 200 karakterlik sitenizin açıklaması

Category : Site kategoriniz

Primary language: Dil tercihi

Website property URL: sitenizin linki

Contacts: Herhangi bir contact ekleyin.

Distribution: Bu kısmı ellemeyin.

Tracking: Google analitik takip kodunuzu yapıştırın.

Images aşamasında istenen bilgiler:

Add a square logo: Kare logonuz 

Add light theme wide logo: normal 200x20 logonuz

Add dark theme wide logo: gece modu 200x20 logonuz

Content kısmı ise feed kısmıdır.

"New Section" butonuna tıklayarak "Feed" seçeneğinden websitemizdeki feed i(besleme) google news a kayıt ediyoruz.

Section title: Sitemizin başlığı, çok uzun tutmamıza gerek yok.

RSS or Atom feed URL: https://siteniz.com/feed (sitenizin feed url si)

View Access:: Anyone

Feed Options: Generate article directly from feed

Rendering preference: use feed content

Duplicate image removal: Allow removal of duplicate images based on similar image data. This will likely result in more duplicates detected.

Ben kendi sitemde ads ve advanced kısımlarını ellemedim. Siz kurcalayabilirsiniz. En son bütün alanları doldurduktan sonra "Review" alanında "save" butonuna basıp onayı bekliyoruz. Eğer adımları doğru yaptıysanız, 1. adımdaki siteden yayınladığınız publication ı görebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Bunları yaptıktan 2 hafta sonra google news kaydı aldım. Google news kaydı alma konusunda aklımda kalanlar bunlar. Kalın sağlıcakla.

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

tskler eline saglık

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Ellerine sağlık lazım olur aldım favoriye

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.