Google Pagespeed Module Kullanan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

o ne diyenler için: https://developers.google.com/speed/pagespeed/module/

birkaç demoyu denedim adamlar kendi yaptığı servisin sonucuna bile tam puan vermiyor sanırım. ecnebi forumlarında farklı servislerle daha iyi sonuçlar yakaladığı da yazıyor.

bu konuyla alakalı tecrübesi olan var mı (nginx kurulu) ?

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Takipteyim bende

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

ben kullandım gereksiz birşey

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

https://tools.pingdom.com/

buralardan deneme yap zaten söylüyor sana ne yapacağını.

cloudflare kullan gzip olayı cache vs var. diğer olaylarıda yaparsın zaten

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    aksata bunu yazdı

ben kullandım gereksiz birşey

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

https://tools.pingdom.com/

buralardan deneme yap zaten söylüyor sana ne yapacağını.

cloudflare kullan gzip olayı cache vs var. diğer olaylarıda yaparsın zaten

performansta değişiklik hiç mi olmuyor hocam?

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

cpanel'e cpnginx eklentisi kurup, nginx + pagespeed ile kullanınca kaynak kullanımı dibe vurdu performans uçtu. 

cloudflare'de aynı altyapıyı kullanıyor zaten. ancak cloudflare'de ücretli olan çoğu şeyi kendi sunucunuzda ücretsiz olarak nginx ile yapılandırabilirsiniz.

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

cpanel'e cpnginx eklentisi kurup, nginx + pagespeed ile kullanınca kaynak kullanımı dibe vurdu performans uçtu. 

cloudflare'de aynı altyapıyı kullanıyor zaten. ancak cloudflare'de ücretli olan çoğu şeyi kendi sunucunuzda ücretsiz olarak nginx ile yapılandırabilirsiniz.

Cpnginx stabil çalışmıyordu en son. Max timeout'u ne kadar güncellesem de cortluyordu, kanser etmişti. Wp falan kullanıyorsanız ve kaynak kullanımını fazla buluyorsanız bulaşın, özel projeler için cpanele bile bulaşmayın bana kalırsa.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

Cpnginx stabil çalışmıyordu en son. Max timeout'u ne kadar güncellesem de cortluyordu, kanser etmişti. Wp falan kullanıyorsanız ve kaynak kullanımını fazla buluyorsanız bulaşın, özel projeler için cpanele bile bulaşmayın bana kalırsa.

hocam dediğin sıkıntı vardı bende de. ilk başlarda çok güzel hatta tüm modüllerin arayüz olması vs çok kolaya indirgemişti işimi. cpnginx diye sırf arayüzden dolayı dedim. 

sonra ne olduysa oldu nginx kendi kendine duruyor, static contentler yüklenmiyor vs bayağı uğraştırdı beni.

onun harici direk projelik dediğin gibi sunucuyu nginx pagespeed yapılandırınca on numara oluyor.

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı
    end bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

hocam dediğin sıkıntı vardı bende de. ilk başlarda çok güzel hatta tüm modüllerin arayüz olması vs çok kolaya indirgemişti işimi. cpnginx diye sırf arayüzden dolayı dedim. 

sonra ne olduysa oldu nginx kendi kendine duruyor, static contentler yüklenmiyor vs bayağı uğraştırdı beni.

onun harici direk projelik dediğin gibi sunucuyu nginx pagespeed yapılandırınca on numara oluyor.

bende vesta kurulu hocam. her şeyi manuel yapıcam sanırım. bir de önbelleği kendi kendine mi temizliyor, yoksa sürekli şişiyor mu bunda?

..
Toplam Hit: 924 Toplam Mesaj: 8
google pagespeed