folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Google Play Politika Güncellemesi

Google Play Politika Güncellemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhaba üstadlar şöyle bir döküman gördüm nette 9 undan itibaren sms ve arama izinleri ile değişiklik olacak falan diyor ama tam olarak anlayamadım. yani mevcutta kullandığımız brodcastları receiverıları artık kullanamayacakmıyız yoksa düzenlememi yapmamız lazım biri tercüme edebilir mi :D

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/9047303

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam zaten bir çok reciever'e kısıt getirildi. Uygulama içinde kontrol ediyorsun. Yani senin uygulaman açıkken kontrol edebileceksin artık.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam zaten bir çok reciever'e kısıt getirildi. Uygulama içinde kontrol ediyorsun. Yani senin uygulaman açıkken kontrol edebileceksin artık.

zaten otp için kullanıyorum normalde. şimdi benden istediği uygulama start verildiğinde receiverı aç uygulama bittiğinde kapat mı istiyor ? sadece bunu mu yapıcaz ? 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Bankaci ibneler yüzünden hep bunlar. Gerçi otp dışında pek ihtiyaç yok. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Aynen @SUPERBICO 'nun dediği gibi otp dışında gerek yok, fakat bacgroudservice yazıp reciever çağırabiliyorsun fakat artık onlar için de arka planda çalıştırma sorunu getirildi.

Low level çalış hocam üst versiyonlara uygulamayı kilitle? Yada Alarm Service ile sürekli kontrol edip reciever kapalı ise çağırman gerekecek. Fakat google reciever'in çalışıp çalışmadığını sanırım vermiyordu orada illegalstate hatası alıp hatalar ile boğuşabilirsin. Githubda falan projen varsa bir deneyebilirim senin için bir şeyler. Ama olacağını düşünmüyorum. Android biraz daha güvenliği arttırdı. 

EDİT ; Zaten OTP nin de alternatifleri var , Aklıma gelen GCM (FCM ile yada fcm ile uğraşmadım hiç gcm ye bakıyordum artık ihtiyacım kalmadı buna.) ile birde push notification gönder ekrana da bir fragment instance ekle. Fragment açık ise son gelen mesajı okut. 

MhmdAlmz tarafından 09/Oca/19 16:30 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1717 Toplam Mesaj: 5
sms gp